تعطیلات شما جهنمی بوده است؟ شکایت کنید!

نویسنده:

۱۲:۵۵:۲۴

آیا به تازگی از تعطیلاتی بازگشته‌اید که همه چیز افتضاح بوده است؟ اتاق شما در هتل یک چاردیواری بسته بدون آن منظره‌ای بوده که انتظارش را داشتید؟ آیا خدمه هتل هر شب حوالی ۴ صبح شما را برای جمع کردن آشغال‌ها بیدار می‌کردند؟ آیا توری که شما فکر می‌کردید خاص و انحصاری باشد همه چیزش از غذا گرفته تا سرویس‌های گردش چنگی به دل نمی‌زده است؟ آیا پسرتان در سفر آنفولانزا گرفته و دخترتان پایش شکسته؟ مهم‌تر از همه اینکه آیا هواپیمایی که در زمان رفتن جا رزرو کردید ورشکسته شده و شما نتوانستید به پرواز خود برسید و مجبور شدید پول بیشتری بپردازید؟

ممکن است همه این اتفاقات برای شما افتاده باشد. پس بهتر است ساکت ننشینید و اگر توانش را دارید شکایت کنید تا مقداری از هزینه‌های شما جبران شود یا حداقل جلوی تکرار آنها برای دیگران را بگیرید. در اینجا به شما می‌گوییم که چطور از تعطیلات جهنمی خود شکایت کنید.

مرحله اول

به شرکتی که مسئول چنین رخدادهایی است مراجعه کنید. یعنی شما باید از شرکتی که چنین خدمات بدی ارائه کرده است شکایت کنید.

پکیج تعطیلات: به برگزارکننده تور مراجعه کنید و شکایت خود را مستقیم به آنجا ببرید. برگزارکننده تور مسئول پرواز، اقامت و هر امکان دیگری که در قرارداد ذکر شده خواهد بود. اگر هواپیمایی  ورشکست شد یا استاندارد نبود، برگزارکننده تور مسئولیت جایگزینی آن با هواپیمایی دیگری را دارد.

مسافر مستقل: شکایت خود را به طور جداگانه به تأمین‌کننده خدمات ببرید. مثلاً به خود هتل یا شرکت حمل و نقل برای سرویس‌های بدی که ارائه کردند شکایت کنید.

مرحله دوم

هر چه سریع‌تر، زمانی که در تعطیلات هستید نارضایتی خود را اعلام کنید. اگر فردی نماینده تور و مسئول محل اقامت در ایام تعطیلات است، مستقیماً شکایت خود را به وی ابراز کنید. با این کار، ممکن است مشکل شما به سرعت و به آسانی حل شود. اگر مستقل سفر می‌کنید، به مسئول پذیرش هتل یا میهمانداران هواپیما شکایت خود را اعلام کنید. و باز هم می‌گوییم که وقتی همه چیز داغ است و عواقب آن در ذهن همه تازه است شکایت کنید زیرا ممکن است به سرعت مشکل شما حل شود.

مرحله سوم

برای شکایت کردن، تا می‌توانید مدرک و شواهد لازم را جمع‌آوری کنید. اگر مشکل برطرف نشد، عکس بگیرید و از دیگر افرادی که همراه شما در تعطیلات هستند استشهاد جمع کنید تا به عنوان پشتیبان برای شکایت شما محسوب شود. وقتی به خانه بازگشتید، تمام جزییات تعطیلات مندرج در بروشور را بخوانید. همین می‌تواند به شما کمک کند ثابت کنید در انتخاب تور و پکیج تعطیلات اغفال شده‌اید و گول تبلیغات تور را خورده‌اید.

مرحله چهارم

شکایت بنویسید. در شکایت خود برگزارکننده تور را خطاب قرار دهید. به وضوح در مورد تمام افتضاحاتی که به بار آمده است صحبت کنید و اینکه چطور می‌خواهید آنها جبران شود و برای پاسخ خود تاریخ دقیق تعیین کنید. از شکایت خود کپی به عنوان مدرک تهیه کنید. نسخه اصلی را نگه دارید؛ شاید بعداً آن را لازم داشتید.

مرحله پنجم

پشتکار داشته باشید. اگر شکایت شما نادیده گرفته شد یا کمتر از چیزی که انتظار داشتید به اوامر شما رسیدگی کردند، تسلیم نشوید. شکایت را تا زمانی که رضایت شما جلب شود و به توافق برسید ادامه دهید. از تمامی رخدادها کپی تهیه کنید و در پوشه‌ای جداگانه قرار دهید تا در صورت لزوم به عنوان مرجع بتوانید از آن استفاده کنید.

مرحله ششم

اگر نارضایتی شما بسیار زیاد است، از شرکتی که تور گرفته‌اید طلب غرامت کنید. در بسیاری از موارد، می‌توانید از آنها بخواهید که پول تعطیلات یا خدمات را به شما بازگردانند.

مرحله هفتم

گام بعدی را بردارید. اگر شکایت نتوانست رضایت شما را جلب کند، با سازمان مربوطه و خدمات مشتری تماس گرفته و مشاوره کنید. آنها شما را در شکایتتان راهنمایی می‌کنند و شما را به انجمن‌های مسافرتی مربوطه در جهت حل اختلافتان مرتبط می‌سازند.

سازمان‌های تعزیرات و شکایات مردمی مربوط به مشکل خود در کشورتان را بشناسید.

هشدار

هرگز شکایت الکی یا دروغین نکنید و وقت پلیس را هدر ندهید زیرا سر کار گرفتن پلیس ممکن است منجر به بازداشت شما شود، یا حتی جریمه یا متهم شوید.

 

برگرفته از
wikiHow
لینک کوتاه

دیدگاه