و بالاخره رونمایی از ساعت هوشمند اپل: Apple Watch

نویسنده:

۱۱:۵۵:۰۷

 تیم کوک در مراسم امشب از این محصول به عنوان فصلی جدید در تاریخ اپل نام برد. به گفته تیم کوک این یک ابزار جامع و فراگیر در زمینه سلامتی و برنامه های بدنسازی-لاغری است. البته علاوه بر این یک ساعت بسیار با ارزش و با قابلیت های شخصی سازی فراوان  در اختیار خواهید داشت. اپل این ساعت هوشمند را شخصی ترین ابزاری می داند که تا کنون خلق کرده است.
ویدیوی معرفی اپل واچ نشان می دهد که این  ساعت هوشمند با بندهای بسیار متنوعی عرضه خواهد شد که رنگها و جنس بسیار متنوعی خواهند داشت. اپل تا به اینجا ۶ بند مختلف  را برای اپل واچ طراحی کرده که از سیستم قفل شدن ویژه ای بهره می برند. اپل واچ در دو اندازه مختلف و با سه پرداخت کاری متقاوت به بازار عرضه خواهد شد.
شیشه محافظی که روی این ساعت را پوشانده است از جنس کریستال یاقوت کبود است و در برابر خش و شکستگی بسیار مقاوم است.  اگرچه پیش بینی ها در خصوص استفاده از یاقوت کبود در آیفون ۶ به واقعیت نپیوست، اما حداقل در اپل واچ از این صفحه محافظ مستحکم استفاده شده است. البته این روزها یاقوت کبود ماده ای بسیار عادی در  میان ساعت سازان مشهور دنیا است و در محصولات گرانقیمت آنها مورد استفاده قرار می گیرد. البته نمایشگر اصلی اپل واچ که در زیر این محافظ مستحکم قرار گرفته  یک پنل رتینا منعطف است که به یاقوت کبود چسبیده است.
اپل واچ به سنسورهای متنوعی همچون ژیروسکوپ، شتاب سنج و سنسور ضربان قلب مجهز شده است. برای درک و دریافت دستورات ورودی هم  اپل از یک موتور Taptic بهره گرفته است. این ساعت به خوبی تفاوت میان تپ کردن و فشار را تشخیص می دهد. اینگونه بدون نیاز به فرآیندهای کاری پیچیده به خوبی می توان از شیوه های مختلف برای ورود اطلاعات استفاده  کرد. اینگونه دیگر نیازی به دکمه های اضافی نیست. اپل واچ برای تامین نیروی خود از شارژ بیسیم القایی هم پشتیبانی می کند.
در زمینه نرم افزار، اپل واچ به دستیار صوتی سیری مجهز است. علاوه بر این اپلیکیشن های اختصاصی مپز و فوتوز نیز برای آن طراحی شده اند. علاوه بر این اپلیکیشن های Fitness و Workout به خوبی از پس جمع آوری اطلاعات بیومتریک روزانه شما بر می آیند و سبک زندگی فعالانه تری را برای تان طراحی خواهند کرد.
برای اینکه توسعه دهندگان به شکل ساده تری از پس طراحی اپلیکیشن های ویژه اپل واچ بر بیایند، می توانند از کیت ویگه WatchKit بهره ببرند.  و در پایان هم تیم کوک اضافه کرد اپل واچ می تواند به عنوان ابزاری برای کنترل اپل تی وی مورد استفاده قرار گیرد. اپل معتقد است «این ابزار آنچه را که مردم از یک ساعت انتظار دارند، بازتعریف خواهد کرد.»
اپل واچ به شکل سه مجموعه اپل واچ، اپل واچ اسپورت و اپل واچ ادیشن وارد بازار خواهد شد و قیمت پایه آن ۳۴۹ دلار تعیین شده است. هرچند که برای داشتن این ساعت هوشمند باید تا اوایل سال ۲۰۱۵ صبر کرد.
نکته آخر هم اینکه اپل واچ به چیپ NFC مجهز شده و امکان استفاده از سرویس پرداخت Apple Pay را هم فراهم خواهد آورد.
برگرفته از
Apple Watch
لینک کوتاه
برچسب ها

دیدگاه