سفر ارزان در سرتاسر کشور تایلند

نویسنده:

۱۱:۴۶:۵۰

چه به دنبال ماه عسلی همراه با آسایش منتها مقرون به صرفه باشید یا بخواهید چند ماهی را استراحت کنید و بی‌خیال مشکلات دنیا شوید، تایلند برای جیب همه مناسب است.

سواحل جزایری مانند پوکت و کُه ساموی بی‌نظیرترین مکان‌ها برای آرامش هستند. شاید هزینه هواپیمایی‌ها گران باشد اما خوشبختانه وقتی به تایلند می‌رسید و می‌خواهید به گشت و گذار بپردازید همه چیز ارزان‌تر است و قیمت‌ها هم مناسب‌ترند.

قیمت‌ها را بررسی کنید تا خطوط هوایی ارزان برای سفرهای طولانی یا سفرهای داخل کشور تایلند بیابید. هواپیمایی بانکوک ایر پروازهای داخلی با قیمتی معقول‌تر دارد اما خطوط هوایی Orient Thai، Air Asia و Nok Air نیز قیمت‌های مشابهی دارند. اگر فکر می‌کنید بهتر نیست، می‌توانید از قطارهای داخلی برای سفر به همه جاذبه‌های گردشگری تایلند استفاده کنید.

برنامه حرکت قطارها برای سفرهای طولانی را بررسی کنید. قطارها در سه حد سرعت هستند و طبعاً قیمت‌ها و کلاس‌های مختلفی دارند. قطارهای اکسپرس برای سفرهای طولانی مناسب هستند اما قطارهای درجه سه را نگیرید. اگر با بودجه شما جور درنمی‌آیند، بهتر است قطارهای سریع‌السیر شهری یا درجه سه بانکوک را بگیرید که هنوز در مسیرهای طولانی یک قدم از اتوبوس جلوتر هستند زیرا واگن‌هایی دارند که راحت می‌توان در آنها جابه‌جا شد و حرکت کرد.

مجوز تردد با قطار تایلند را بخرید. اگر می‌خواهید در یک مدت کوتاه از چندین شهر مختلف بازدید کنید، می‌توانید برای چند روز خاص در یک دوره ۲۰ روزه با مجوز تردد کنید. این مجوز هزینه‌های جانبی برای رزرو و اکسپرس و قطارهای سریع‌السیر را پوشش می‌دهد. قبل از خرید مجوز، قیمت‌های جداگانه مسیرهایی که قصد دارید به آنجا سفر کنید را بررسی نمایید.

برای گشت زدن داخل شهر، می‌توانید جایگزین‌های تاکسی را پیدا کنید. تاکسی‌های موتوری شماره‌دار و ریکشا معمولاً در همه تقاطع‌ها و چهارراه‌ها هستند و کشت می‌زنند تا مسافرانی که به دنبال تاکسی هستند را سوار کنند. در هر دو مورد، قبل از سوار شدن و قبول طی مسیر با آنها در مورد قیمت با هم بحث کنید تا به توافق برسید؛ مخصوصاً اگر گزینه‌های دیگری در نزدیکی شما هستند یا بار شما خیلی سنگین است.

دوچرخه کرایه کنید. این یک شیوه مستقل و بی‌نهایت اقتصادی برای سفر در تایلند است. با دوچرخه به راحتی می‌توانید از مناظر طبیعی لذت ببرید و دوچرخه‌سواری نیز در تایلند بسیار رایج است. اگر هم مسیرها طولانی هستند، می‌توانید دوچرخه را با خود به داخل قطار ببرید.

برگرفته از
eHow
لینک کوتاه