پورشه ۹۱۱ یک میلیونم بسیار باشکوه است

نویسنده:

۱۰:۰۹:۳۵

سبز – طلائی و دستی: پورشه ۹۱۱ یک میلیونم ساخته شد و آخرین آن‌ها بسیار دل‌نشین است.

پورشه یک میلیون پورشه ۹۱۱ ساخته است. خودرو ۱۰۰۰۰۰۰ از کارخانه ژوهانسبورگ بیرون آمد، که هم‌زمان با نمایش اولین ۹۱۱ در سال ۱۹۶۳ به رانندگی دکتر  ولفگانگ پورش بود.

رنگ آن سبز یشمی است و دارای تزئینات و نماد طلایی رنگ است و تعداد زیادی تزئینات داخلی عالی است. همچنین دارای یک فرمان چوبی است. همچنین دنده آن از نوع دستی است.

این مدل بر اساس ۹۱۱ Carrera S طراحی شده است که این بدان معناست که دارای یک موتور توربوشارژر ۴۱۴ اسب بخاری است و همچنین دارای حداکثر سرعت ۳۰۷ کیلومتر بر ساعت و شتاب ۰ تا ۱۰۰ برابر با ۳/۴ ثانیه است. برای درک مقیاس اندازه ۹۹۹۹۹۹ خودرو به عقب بازگردید و به اولین ۹۱۱ بروید. آنگاه خودرویی با ۱۲۸ اسب بخار و حداکثر سرعت ۲۱۰ کیلومتر بر ساعت و شتاب صفر تا ۱۰۰ برابر با ۳/۸ ثانیه را خواهید دید. همچنین دیگر CarPlay اپل را نخواهید دید.

اعداد تأثیر برانگیز دیگری نیز وجود دارند. بالای نیمی از پیروزی‌های پورشه در مسابقات متعلق به یک ۹۱۱ است.

در همین حال ۷۰ درصد از پورشه‌های ۹۱۱ که تاکنون ساخته شده‌اند همچنان قابل استفاده هستند و آن ۳۰ درصد باقی‌مانده قربانی رانندگانی بوده‌اند که با دینامیک خودروهای موتور عقب آشنایی نداشته‌اند.

گه‌گداری ۹۱۱ به خاطر همیشه یک شکل بودنش مسخره شده است، اما بیشتر از ۵۰ سال و یک میلیون دستگاه تولید شده به نظر می‌رسد که این فرمول موفقیت‌آمیز بوده است. این خودرو دارای امکان افزودن قابلیت‌های بسیار است. در زمان خرید چند تیک بیشتر را انتخاب کنید تا بتوانید یک کروکی چهار چرخ با گیربکس اتوماتیک داشته باشید.

Zuffenhausen به این زودی‌ها برنامه‌ای برای متوقف کردن تولید ۹۱۱ ندارد اما آماده است که تولید خودروهای الکتریکی سری E را شروع کند. و بدون شک ۹۱۱ در حال آماده شدن برای استفاده از نیروی الکتریکی است.

پورشه می‌خواهد این ۹۱۱ شماره ۱۰۰۰۰۰۰ را مورد ستایش قرار دهد و به همین دلیل آن را به موزه پورشه در اشتودکارد منتقل خواهد کرد و پس‌ازآن به یک تور دور دنیا در اسکاتلند، چین، آمریکا و همچنین مسابقه Nürburgring فرستاده خواهد شد و امیدواریم که پس از پایان این تور، این خودرو جز آن دسته ۷۰ درصدی خودروهای قابل استفاده باقی بماند.

برگرفته از
topgear
لینک کوتاه

دیدگاه