قرار است گلکسی Note 8 بسیار بزرگ شود! و سه دلیل برای آن وجود دارد …

نویسنده:

۱۲:۱۵:۰۲

گوشی صفحه بزرگ گلکسی Note 8  سامسونگ قرار است بزرگ شود.

منظور از بزرگ منظور تنها ابعاد این نیست اگرچه احتمالاً ابعادی برابر با گلکسی  S8 Plus با صفحه  ۶٫۲ اینچی خواهد داشت. بلکه منظور این است که مهم‌تر از هر گوشی  Note است که تاکنون ساخته شده است و سه دلیل برای آن وجود دارد و آن دلایل این است:

  • اولین مدل Note است که پس از فراخوانی سه میلیون دستگاه Note 7 به دلیل آتش گرفتن باطری آن‌ها، عرضه می‌شود. ازاین‌جهت، این مدل آزمایشی واقعی برای بازگردانی خط تولید Note خواهد بود.
  • به سامسونگ این فرصت را می‌دهد که بزرگ‌ترین مشکل S8 که قرار دادن خواننده اثر انگشت در کنار لنز دوربین بوده است را برطرف کند.

می‌تواند مشابه با گوگل Pixel  و LG G6  و هوآووی  P10این سنسور را در پشت و وسط قرار دهد و یا اگر تکنولوژی را بالا ببرد می‌تواند آن را زیر شیشه جایگذاری کند. همچنین می‌تواند از دوربین دوگانه که  S8 از آن گذشت استفاده نماید.

  • مبارزه با گوشی دهمین سالگرد iPhone که احتمالاً iPhone 8 نامیده می‌شود و در ماه سپتامبر رونمایی خواهد شد. اپل می‌خواهد که این مدل را بدون مانع کند و همین دلیل نیز رقابت را سخت‌تر از حالت عالی خواهد کرد.

همچنین احتمال می‌رود که Note  بعدی دارای قلم دیجیتال باشد و که سامسونگ آن را S Pen نامیده است که دارای امکاناتی بیشتر نسبت به  Note 7 خواهد بود (برای مثال یک بلندگو در بالای قلم).

از  Note 8 چه میدانیم

گوشی  Note 8جدید سامسونگ دارای تست هشت نقطه‌ای برای باطری است

پس از مشکلاتی که برای باطری‌های Note 7  به وجود آمد، سامسونگ این توسعه امنیتی را برای آزمایش کردن باطری‌ها افزوده است. گوشی گلکسی  S8 نیز از این قابلیت بهره برده است و سایر گوشی‌هایی که در آینده تولید می‌شوند نیز از آن بهره‌مند خواهند شد.

همچنین دارای چیزی بیشتر از گلکسی S8 دارد.  Koh گفت: منNote 8   بهتر، امن‌تر و بسیار خلاقانه‌تری را برمی‌گردانم. این خلاقیت هرچه باشد، قطعاً سامسونگ آن را برای Note 8   نگه‌داشته است.

دستیار  Bixby AI شروع به کار خواهد کرد

سامسونگ هنوز تائید نکرده است ولی گفته می‌شود که دستیار دیجیتال  Bixby این شرکت اولویتی برای گوشی‌های سامسونگ و سایر دستگاه‌ها محسوب می‌گردد. این شرکت بزرگ الکترونیکی امیدوار است که  Bixby به سیستمی قدرتمند جهت رقابت با Alexa  آمازون، دستیار گوگل،  Siri اپل و Cortana  ماکروسافت تبدیل شود.

نظر بر آن است که احتمالاً  Note 8 مانند گلکسی  S8 و S8 Plus  دارای یک دکمه مستقل  Bixby باشد. بر خلاف این دو گوشی،  Bixby Voice که کمی مشابه با  Siri است، باید به حد کافی توسعه پیدا کند تا همراه با گوشی منتشر شود. ما همچنان منتظر امتحان کردن Bixby  Voice  بر روی  S8 هستیم.

در آگوست یا سپتامبر رونمایی می‌شود

اگر سامسونگ مطابق معمول عمل کند می‌توان انتظار دیدن Note 8  در ماه آگوست را داشت. سال گذشته Note 7 کمی زودتر از حالت معمول رونمایی شد، اما این گوشی قبل از مراسم سالانه iPhone  اپل اعلام شد. در مهر و موم‌های اخیر اخبار مربوط به آن قبل از  iPhone منتشرشده است.

اما احتمال آن وجود دارد که این بار سامسونگ نخواهد که اوایل آگوست کار خود را شروع کند، مهم بدان منظور که امنیت باطری‌های Note 8 خود را برای بار سوم چک کند و هم استراتژی مناسب را با زمان رونمایی iPhone 8 تنظیم کند. پس احتمال دارد که رونمایی در سپتامبر اتفاق بیفتد.

هزینه زیادی خواهد داشت

از آنجا که Note 7  از قیمت ۸۵۰ دلار شروع می‌شد، پس احتمال می‌رود که شروع قیمت این مدل نیز در همین حدود باشد. قسمت‌های گران‌تری مانند دوربین دوم می‌تواند باعث افزایش قیمت شود.

شایعات اصلی

حدس و گمان‌ها تازه شروع شده است، اما با نزدیک شدن به آگوست شایعات و نشتی اخبار بیشتر خواهد شد. اما تا آن زمان محتمل‌ترین شایعات این‌ها خواهند بود.

ممکن است تمام جهات  Note 8 به صورت منحنی شکل باشد

ممکن است سامسونگ مشابه با گلکسی S8 کار کند که دارای ناهمواری‌های بسیار کمی بود و دو طرف آن به صورت منحنی بود، اما شرکت بارها اعلام کرده است که در حال کار کردن بر روی گوشی است که بالا و پایین آن نیز منحنی باشد. مدل S8 در جلو و عقب به میزان برابر منحنی است که آن را متقارن می‌کند. ممکن است گوشی Note 8نیز دارای حالت مشابهی باشد.

یک صفحه نمایش ۶.۴ اینچی چطور؟

مدل Note 8 می‌تواند با یک صفحه نمایشگر ۶.۴ اینچی از یک گلکسی S8 Plus   با صفحه نمایشگر ۶.۲ اینچی کمی بزرگ‌تر باشد.

سامسونگ کیفیت صفحه را با کیفیت نگه خواهد داشت. زمزمه‌هایی درباره کیفیت صفحه ۴K  شنیده می‌شود، که برای صفحه‌ای تقریباً برابر صورت که برای هد ست‌های واقعیت مجازی مناسب است، انتخاب خوبی است. در غیر این صورت چشم‌های شما احتمالاً چندان متوجه تفاوت بین S8 با ۲۵۶۰ در ۱۴۴۰ پیکسل و یک کیفیت ۴K  بسیار بالاتر نخواهد شد.

مجهز بودن صفحه به حسگر فشار

بسیار شایعه شده بود که S8 دارای یک صفحه نمایشگر حساس به فشار مشابه با  ۳D Touch اپل که بر روی iPhone 6S عرضه شد، خواهد بود. این شایعه به Note 8 منتقل شده است.

ممکن است ۲ دوربین پشت داشته باشد

بسیاری از افراد بر این باورند که سامسونگ بهترین به‌روزرسانی‌های مربوط به دوربین خود را برای Note 8  نگه‌داشته است. نظر آنالیز گر Kuo نیز بر این است، و می‌گوید که دوربین دوگانه می‌تواند بزرگ‌ترین تفاوت طراحی بین خانواده S8  و  Note 8 باشد.

مانند LG V20 احتمالاً لنز دوم برای زوایای پهن به کار خواهد رفت. صحبت‌هایی درباره دوربین ۱۲ مگا پیکسل دارای عدسی‌هایی با زوایای پهن و یک لنز ۱۳ مگا پیکسل تله فوتو شنیده می‌شود.

ممکن است S Pen  دارای یک بلندگو باشد

یک بلندگو در بالای S Pen می‌تواند صدا را از خودکار منتشر کند و آن را جایگزین اسپیکرهای خارجی کند.

اما آیا این قابلیت بدان معناست که می‌تواند با ما صحبت کند؟ در آینده خواهیم فهمید.

برگرفته از
Cnet
لینک کوتاه

دیدگاه