۵ ساکولنت بی توقع!

نویسنده:

۱۱:۴۳:۳۲

ساکولنت‌ها این گیاهان بی آزار و زیبا از بهترین گزینه‌ها برای بخشیدن حال و هوایی کلاسیک به خانه هستند. پس برای پرورش این ۵ ساکولنت تاخیر نکنید!

۱- سدوم مورگانیانوم

این ساکولنت برای گلدان‌های آویز گزینه مناسبی است. رنگ آبی-خاکستری و سبز-خاکستری برگ‌های آن می‌تواند ترکیب زیبایی را با یک گلدان نارنجی رنگ ایجاد کند. شاخسار سدوم می‌تواند به درازای ۹۰ سانتی متر رشد کند. بهترین جا برای قرار دادن این گیاه مکانی با نور متوسط تا زیاد است. اجازه دهید خاک سدوم در بین دو آبیاری خشک شود سپس اقدام به آبیاری مجدد کنید. توجه داشته باشید که سدوم در زمستان به آب کمتری نیاز دارد. کوددهی به این گیاه را در تابستان و یک مرتبه انجام دهید. برگ‌های این گیاه حتی با یک لمس کوچک هم از شاخه جدا می‌شوند پس از دست زدن به برگ‌های سدوم پرهیز کنید.

۲- کاکتوس کریسمس

گل‌های خوش رنگ کاکتوس کریسمس شما را شگفت زده می‌کنند! برای تشویق این گیاه به گلدهی آن را مدت زمان زیادی (یک ماه) در مکان خنک و سایه بگذارید. برای آبیاری کریسمس اجازه دهید سطح خاک گلدان در بین دو آبیاری به عمق ۵ سانتی متر خشک شود، و سپس آبیاری مجدد را انجام دهید. نور زیاد و غیر مستقیم بهترین نور برای این گیاه است.

۳- مرجان

این ماداگاسکاری محبوب در تمام طول سال خانه‌تان را گل باران می‌کند! البته به شرطی که شریط را برای آن محیا کنید و علاوه بر تغذیه با کود، گیاه را در نور کافی قرار دهید. برگ‌های بلند این گیاه در انتهای ساقه خاردار آن ظاهر می‌شوند. وقتی گیاه به گل رفته است، برای آبیاری مجدد، تنها کافی اندکی از سطح خاک خشک شود. هرگز اجازه ندهید خاک کاملا خشک شود زیرا برگ‌ها و گل‌ها ریزش می‌کنند. مرجان را در نور متوسط قرار دهید و در تابستان سه بار به وسیله کودها تغذیه مصنوعی کنید.

۴- ساق عروس

این گیاه بومی مکزیک و آمریکای جنوبی نگهداری بسیار آسانی دارد. برای آبیاری این ساکولنت هم باید اجازه دهید خاک اندکی خشک شود سپس آبیاری مجدد را انجام دهید و در زمستان آبیاری را کاهش دهید. آبیاری بیش از اندازه باعت گندیده شدن ساکولنت‌ها میشود این نکته مهم را در نگهداری هر ساکولنتی مد نظر قرار دهید. در تابستان نیاز به سه نوبت کوددهی دارد. برای تکثیر ساق عروس جوانه‌های جانبی را از گیاه مادر جدا کنید و در گلدان کوچکی بکارید. بهتر است گیاه را در فصل‌های خنک تا اوایل بهار در آفتاب مستقیم قرار دهید اما با فرا رسیدن تابستان از اشعه مستقیم خورشید دورش کنید.

۵- کراسولا

کراسولاها انواع مختلفی دارند و به دلیل ساختار درخت مانند خود برای استفاده در تراریوم‌ و هنر بنسای بسیار محبوب هستند. برگ‌های براق و زیبای این ساکولنت با ته مایه‌ای از رنگ قرمز جلوه‌ای دوچندان پیدا کرده! چه انتخاب فوق العاده‌ای برای دیش گاردن! یکی از معمول ترین راه‌های کشتن این گیاه آبیاری بیش از حد است! حتما توجه داشته باشید که در بین ۲ آبیاری خاک خشک شود. در تابستان به کوددهی نیاز دارد. گلدان کراسولا را در محیطی با تهویه مناسب قرار دهید تا گیاه از بیماری‌های قارچی در امان باشد. عوض کردن گلدان این گیاه به ندرت لازم است چرا که کراسولا سیستم ریشه‌ای کوچکی دارد. این گیاه به آفتاب زیادی نیاز دارد پس آن را جلوی پنجره جنوبی قرار دهید.

برگرفته از
bhg
لینک کوتاه

دیدگاه