صفحه‌کلید پروانه‌ای جایگزین ماوس شما

نویسنده:

۱۰:۴۴:۰۲

آیا تا کنون با خودتان فکر کرده‌اید که چگونه می‌توان صفحه‌کلید استاندارد QWERTY را بهبود بخشید؟ جسی وینست در این مورد فکر کرده است. او عاشق صفحه‌کلید است و به طور عجیب و غیر قابل باوری شیفته هر دستگاهی است که می‌شود با آن متن تایپ کرد. ویKeyboardio  را به تازگی تولید کرده است.
این محصول صفحه‌کلیدی شبیه پروانه است که تأکید بیشتری بر روی شست مخالف دارد. علاوه بر پیچ و تاب‌های ارگونومیک کلی در طراحی، طراحی وینسنت به نحوی است که کلیدهای ctrl، delete، shift و alt را زیر انگشت شست راست و چپ کاربر تعبیه کرده است و بار زیادی را از حرکت‌های بی‌مورد انگشت کوچک می‌کاهد. علاوه براین، یک کلید function نیز در زیر کف دست تایپیست که می‌تواند دستورهای خاصی را انجام دهد و به هر کلیدی تغییر پیدا کند.
به گفته وینسنت، او در حال آزمایش است تا با استفاده از کلید function کاربرد ماوس را حذف کند تا کلیدهای WASD را با حرکات عمومی اشاره‌گر نقشه‌برداری کرده و از کلیدهای دیگر برای حرکت ماوس به موقعیت خاص دیگر روی صفحه استفاده کند. این امر به کاربر امکان می‌دهد تا بدون برداشتن دست از روی صفحه‌کلید اشاره‌گر را هدایت کند و آسیب‌های استرسی مکرر بکاهد.

سعیده اکبری

برگرفته از
صفحه‌کلید پروانه‌ای
لینک کوتاه
برچسب ها

دیدگاه