نخستین گوشی تلفن همراه دنیا با تعداد پیکسل های بیش از iPad

نویسنده:

۰۸:۲۰:۴۱Vivo Xplay 3S
 نخستین گوشی هوشمند دنیا با صفحه نمایش 2K HD خواهد بود که از تعداد پیکسل های بیشتری نسبت به صفحه نمایش iPad برخوردار است. شرکت هنوز جزئیاتی از اندازه صفحه نمایش گوشی را منتشر نکرده است اما Engadet می گوید این گوشی از صفحه نمایشی 5.5 اینچی که توسط LG ساخته شده است، بهره خواهد برد. این شایعه، تراکم پیکسلی 538 پیکسل در هر اینچ را رقم می زند.
تراشه یکپارچه Qualcomm Snapdragon 800 که علاوه بر پردازنده ، شامل تراشه اختصاصی شبکه های اصلی LTE چین نیز هست، وظیفه تأمین قدرت پردازشی محصول Vivo را بر عهده خواهد داشت. مشخصه های دیگری چون قیمت و زمان عرضه این محصول هنوز در هاله ای از ابهام قرار دارند.

چرا به گوشی تلفن همراهی با تراکم پیکسلی بالاتر نیاز داریم؟

اما چرا به گوشی تلفن همراهی با تراکم پیکسلی بالاتر نیاز داریم؟ اگر به گفته های اپل در مورد صفحه نمایش رتینا که بیان می داشت چشم انسان قادر به تمییز تراکم پیکسلی بیش از 300 پیکسل در هر اینچ در فواصل عادی نخواهد بود، ایمان بیاوریم ، اوضاع از این هم پیچیده تر می شود. تراکم پیکسلی صفحه نمایش های 1080p همانند صفحه نمایش استفاده شده در HTC One ،نیز از تراکم پیکسلی رتینا فراتر می رفت؛ پس چرا افزایش این مشخصه باز هم برای ما مهم است؟
یکی از دلایل احتمالی این امر را می توان بالاتر رفتن قابلیت استفاده از گوشی برای کاربرانی دانست که گوشی را در فاصله بسیار نزدیک یک یا دو اینچی از چشم شان نگاه می دارند؛ دلیل دیگر را می توان تضمین ارائه تصویری با کیفیت و واضح در استفاده از صفحه نمایش های خارجی تلقی کرد. با آنکه رزولوشن صفحه نمایش گوشی ها با آنچه که آن ها می توانند در اتصال به صفحه نمایش‌های خارجی ارائه کنند، متفاوت است اما توسعه دهندگان نرم افزارهای موبایل به دنبال پشتیبانی از رزولوشن های صفحه نمایش های گوشی‌های تلفن همراه، و نه مانیتور ها یا تلویزیون‌ها، هستند.
و یا شاید افزایش اندازه صفحه نمایش به دوام جاه طلبی های ما و اثبات اینکه هر آنچه بخواهیم را می توانیم به دست آوریم، صحه گذاشته و برای همین، مشاهده این موضوع برای ما لذت بخش است. مزایای کاربری افزایش رزولوشن صفحه نمایش های گوشی های تلفن همراه و همین طور ارائه تلویزیون های 4K سوال برانگیز است اما قطعا این مشخصه ها نسبت به نسل قبل بهتر هستند. و ظاهرا همین دلیل برای بسیاری از کاربران برای رو آوردن یه فناوری های جدیدتر کافی به نظر می رسد.
بدون تردید افزایش تعداد پیکسل ها سبب کاهش یافتن عمر باتری ها و پایین آمدن میزان قدرت پردازشی (یا نیاز به پردازنده های قدرتمندتر) می شود. باید دید چه زمانی بازیگرهای بزرگی چون سامسونگ، LG ، موتورولا و HTC با عرضه گوشی های Quad HD به رقیب ناشناخته شان پاسخ خواهند گفت و تأمین قدرت پردازشی این محصولات شان را به چه تراشه ای خواهند سپرد. اما فعلا چاره ای جز انتظار نداریم.

برگرفته از
Vivo Xplay 3S
لینک کوتاه
برچسب ها

دیدگاه