راز بقا بعد از زلزله!

نویسنده:

۰۵:۳۲:۱۷

برای زنده ماندن بعد از وقوع زلزله به چه چیزهایی نیاز داریم؟

بلایای طبیعی خبر نمی‌کند! بعد از اینکه زلزله رخ می‌دهد، خانه شما ویران می‌شود و شما در شرایط ناگوار پس از آن قرار می‌گیرید، شاید با خودتان آرزو می‌کنید که ای کاش قبلاً برای چنین اتفاقی که زمان بروز آن معلوم نیست آماده و مجهز می‌شدید. پس، بهتر است تدارکات لازم را ببینید و هر کدام از مواردی که به شما در این مطلب می‌گوییم را آماده کنید تا در مکانی امن و دم دست بگذارید که بتوانید در مواقع ضروری از آنها استفاده کنید. یادتان باشد که باتری‌های چراغ قوه همیشه پر باشند و مواد غذایی مانند کنسرو تاریخ مصرف داشته و منقضی نشده باشند.

آب

حداقل برای حدود یک هفته خود به اندازه مورد نیاز و به تعداد اعضای خانواده آب آشامیدنی نگه دارید؛ یعنی یک لیتر آب برای هر نفر در هر روز.

غذا و در بازکن قوطی

به اندازه یک هفته خود و خانواده‌تان غذاهای کنسرو شده که در قوطی‌های در بسته هستند ذخیره کنید. غذاهایی که بعد از باز شدن نیاز به نگهداری در یخچال را ندارند بهترین گزینه هستند. غذاهایی که لازم نیست گرم شوند هم ترجیح داده می‌شوند. برای استفاده از غذاهای کنسروشده نیاز به در بازکن قوطی دارید.

گاز سفری یا گریل

گریل‌های پروپان یا گاز سفری نیز لازم است که در مواقع قطع برق یا گاز بتوان از آنها استفاده کرد. در لوازم مورد نیاز خود، همه چیزهایی که برای روشن کردن و عمل کردن اجاق گاز لازم است را قرار دهید. گریل را فقط در فضای باز که تهویه کافی دارد روشن کنید.

لباس و پتو

هر کدام از اعضای خانواده نیاز به یک دست لباس اضافه و یک پتو دارند.

کپسول آتش‌نشانی

در بسته لوازم خود، حتماً یک کپسول آتش‌نشانی پر هم نگه دارید. کپسولی را بخرید که هر نوع آتشی را بتواند خاموش کند.

جعبه کمک‌های اولیه

جعبه کمک‌های اولیه با لوازم ضروری مانند بانداژ پانسمان و محلول ضدعفونی کننده و دیگر لوازم را نیز فراموش نکنید. راهنمای استفاده از وسایل موجود در جعبه کمک‌های اولیه و آموزش اصول ابتدایی کمک‌های اولیه را نیز در جعبه بگذارید.

برگرفته از
eHow
لینک کوتاه

دیدگاه