سنگاپور؛ کشوری با جزایر رنگارنگ و رویایی

نویسنده:

۱۱:۰۹:۱۹

بازدید از جزایر بی‌نظیر سنگاپور را از دست ندهید.

سنگاپور به تمیزی بی حد و نصابش شهرت جهانی دارد؛ شاید بهتر است بگوییم این کشور به نوعی استریل است! مخصوصاً برای بیش از ۴ میلیون شهروندی که در مرکز شهر عاری از آلاینده آن زندگی می‌کنند.

اما بهتر است بدانید بازدید از کشوری با فرهنگ‌های مختلف که در آن هندی‌ها، مالزیایی‌ها، چینی‌ها و فرهنگ‌های غربی زندگی می‌کنند تنها راه برای تجربه این کشور نیست. جزایر کوچک‌تر زیادی هستند با جذابیت‌های خیره‌کننده و منحصربه‌فرد که با سپری کردن زمان خود در آنجا از جنبش و شلوغی زندگی شهری به آغوش محیطی آرام و رویایی در سنگاپور پناه می‌برید.

جزیره سنتوسا

سنتوسا به شهر بازی سنگاپور هم شهرت دارد زیرا به پایتخت نزدیک است و فعالیت تفریحی و سرگرم‌کننده زیادی در کنار سواحل آن وجود دارد. این جزیره متصل به جزیره اصلی از طریق مسیر جاده‌ای است و فقط ۱۵ دقیقه‌ای تا مرکز سنگاپور فاصله دارد. جزیره سنتوسا بزرگترین جزیره ساحلی سنگاپور به حساب می‌آید و از نظر سواحل و اقامتگاه‌های تفریحی ساحلی تا زمین‌های گلف و شهربازی در کلاس جهانی است. پارک پروانه (Butterfly Park) و پارک طبیعی Sentosa Nature Discovery همراه با قدم زدن در سرتاسر جزیره علاقه‌مندان به طبیعت را به خود جذب می‌کند و شن‌های گرم و آب زلال گردشگران را به یاد سواحل سیلوسو برای حمام آفتاب گرفتن و برنزه کردن یا والیبال ساحلی می‌اندازد. بیش از ۵۰ رستوران در سواحل این جزیره وجود دارد که هر کدام غذاهایی با طعم‌های متفاوت مناسب یک کشور چندفرهنگی ارائه می‌دهند. در رستوران‌های مجلل و گاهی روستایی این جزایر می‌توانید غذاهایی خوشمزه و لذیذ را میل کنید.

جزیره پولائو اوبین

با طی یک مسیر کوتاه قایق سواری از چانگی پیِر در غرب جزیره اصلی، گردشگران به دومین جزیره بزرگ ساحلی سنگاپور می‌رسند. جزیره پلائو اوبین که شبیه بومرنگ است در اصل در زبان مالزیایی و اندونزیایی به معنی “جزیره کاشی” است. که در تضاد کامل با مرکز پرازدحام اما تمیز شهر سنگاپور است در فاصله ۱۵ دقیقه‌ای از آنجاست. اینجا، یکی از چند مکان توسعه نیافته در این کشور است. با اینکه جزیره پولائو اوبین یکی از منابع غنی گرانیت است اما یکی از جذابیت‌های اصلی آن چهره روستایی و بومی آن برای شهریانی است که عاشق ماجراجویی‌های کثیف، جنگل‌های بکر و دست‌نخورده و حظ بردن از زندگی آرام روستایی هستند.

جزیره سنت جان

جزیره سنت جان سابقاً به عنوان جزیره قرنطینه کاربرد داشته و مرکز غربالگری برای مهاجران آسیایی و زائرانی بوده است که از زیارت مکه به سنگاپور باز می‌گشته‌اند. وقتی مهاجرت گسترده در اواسط سال‌های ۱۹۰۰ خاتمه یافت، این جزیره به عنوان تبعیدگاه و مرکز بازپروری معتادان شناخته شد. جزیره سنت جان از سال ۱۹۷۵ تغییر چشمگیری پیدا کرد و به مکانی آرام‌بخش با مسیرهای پیاده‌روی و طبیعت‌گردی، تالاب‌های شفاف و آینه‌ای، مناطق پیک نیک و زمین فوتبال چهره خود را متحول کرد. چندین خانه ییلاقی با اتاق‌هایی که ۶۰ نفر را در خود جای می‌دهد مکانی ایده‌آل برای گذراندن یک پیک‌نیک خانوادگی هستند. کشتی‌ها از بندرگاه جنوبی پیِر به سمت جزیره سنت جان حرکت می‌کنند و ظرف مدت ۴۵ دقیقه به آنجا می‌رسند.

جزیره کوزو

کوزو بیشتر به عنوان یک مکان زیارتی و مذهبی شناخته می‌شود و سه زیارتگاه کرامت مالایی و معبد چینی متخلص به دا بو گانگ و گوآن چین در آنجا واقع شده است. در بیشتر طول سال، جزیره کوزو خلوت است اما در ماه اکتبر این طور نیست؛ در این ماه که فصل زیارت سالانه است از جزایر اصلی بیش از هزاران گردشگر به سواحل کوزو روانه می‌شوند. سواحلی با شن‌های سفید و آب‌های زلال و شفاف از این جزیره مکانی بی‌نظیر برای پیک‌نیک‌های آرام‌بخش می‌سازد. با این حال، باید لوازم و تجهیزات ضروری سفر همراهتان باشد زیرا در این جزیره نه مغازه‌ای پیدا می‌شود و نه رستورانی. جزیره کوزو دومین ایستگاه بعد از جزیره سنت جان است که کشتی از کنارش عبور می‌کند.

جزایر خواهر

جزایر خواهر نامی است که به دو جزیره جنوبی در مجمع‌الجزایر سنگاپور اطلاق می‌شود. حدود ۱۰ هکتار از زمین‌های جزیره خواهر بزرگ به نام Big Sister Island رو به آب‌های آزاد است اما تنها حدود ۴ هکتار از زمین‌های جزیره خواهر کوچکتر با نام Little Sister Island رو به جزیره اصلی سنگاپور است. یک کانال باریک با جریان آب تند و خطرناک دو جزیره را از هم جدا می‌کند. جاذبه اصلی این جزایر سواحل آن‌ها با شن‌های سفید و صخره‌های زیبای مرجانی است که زیستگاه تنوع بالایی از زندگی دریایی نظیر هشت‌پا، صدف‌های غول‌پیکر و گونه‌های مختلفی از انواع ماهی است. سفر به این جزیره تنها با خط قایق‌های خصوصی امکان‌پذیر است.

برگرفته از
eHow
لینک کوتاه

دیدگاه