فیس‌بوک فیلترهای دوربین مشابه اسنپ چت را به اینستاگرام اضافه می‌کند

نویسنده:

۱۱:۱۸:۱۳

اینستاگرام که متعلق به شرکت فیس‌بوک است، دوربین خود را با فیلترهای تشخیص صورت ارتقا داده است و اکنون قابلیت‌های دیگری را مانند آنچه در شبکه اجتماعی رقیب آن، اسنپ چت، به کار رفته است را اضافه گرده است.

اکنون کاربران اینستاگرام می‌توانند از ۸ فیلتر موجود از جمله ” گوش‌های کوآلا “که حرکت می‌کنند و همچنین “معادلات ریاضی” که می‌چرخند و حالت‌های جالبی را ایجاد می‌کنند برای افکت دادن به تصاویر و ویدیوهای خود استفاده کنند.

یک قابلیت دیگر اضافه شدن حالت معکوس برای ویدیوهاست که به کاربران این امکان را می‌دهد که ویدیوها را به صورت معکوس مشاهده کنند و استیکرها را هشتک کنند تا به صفحه هشتک مورد نظر برود.

فیس‌بوک امکانات دوربین خود را بهبود داده است تا به امکانات موجود در اسنپ چت از جمله فیلترهای تشخیص صورت و پیام‌های حذف شونده را که در بین نوجوانان بسیار محبوب است برساند.

بزرگ‌ترین شبکه اجتماعی دنیا، چندین قابلیت مشابه اسنپ چت، از جمله Stories  که به کاربران اجازه می‌دهد تصاویر و ویدیوهایی را که پس از ۲۴ ساعت حذف می‌شوند را به پست کنند، اضافه کرده است.

اینستاگرام درحال حاضر فیلترهای صورت اسپانسر شده ندارد. قابلیتی که در آن تبلیغ‌کنندگان می‌توانند فیلتر مربوط به خود را ایجاد کنند. فیلترهای اسپانسری اسنپ چت، بخش اعظمی از درآمد این شرکت را به ارمغان می‌آورند.

زمانی که ازآقای Kevin Weil مدیر تولیدات اینستاگرام در رابطه با تشابه بین قابلیت‌های جدید اینستاگرام با امکانات موجود در اسنپ چت پرسیده شد، او پاسخ داد: اگر با خودمان صادق باشیم، دنیای تکنولوژی این‌گونه کار می‌کند. و اگر رک باشیم، همه صنعت‌ها این گونه‌اند. افتخار داشتن قابلیت Stories متعلق به اسنپ چت است، اما این قابلیت را می‌توان در پلتفرم‌های متفاوت بسیاری به کار برد.

اینستاگرام گفت در ماه آوریل بیش از ۲۰۰ میلیون کاربر روزانه از اینستاگرام استفاده کرده‌اند.

اسنپ چت در تاریخ ۳۱ مارس اعلام کرد که ۱۶۶ میلیون کاربر فعال روزانه دارد.

سهام اسنپ از زمان ورودشان به بازار بورس در تاریخ ۱ مارس بسیار نوسان داشته است. هفته پیش پس از ارسال نتایج ناامیدکننده سه ماه اخیر، سهام آن‌ها حدود ۲۳ درصد افت کرد.

البته بخشی از این کاهش پس از آن که چندین سرمایه‌گذار سازمانی، از جمله George Soros و Daniel Loeb  در این شرکت سرمایه‌گذاری کردند، جبران شد.

روز سه‌شنبه سهام اسنپ چت ۱.۹ درصد کاهش یافت و به مبلغ ۲۰.۳۷ دلار رسید.

برگرفته از
gadgetsnow
لینک کوتاه