بازی‌های کم‌خرج برای مهمانی‌های کودکان

نویسنده:

۱۱:۰۳:۱۲

انواع مختلفی از بازی‌های کودکان وجود دارد که به حداقل امکانات نیاز دارد. بعضی از این بازی‌ها برای مهمانی‌های کودکان بسیار ایده‌آل و مناسب‌اند.

این بازی‌ها نه تنها برای افراد مقتصد و صرفه‌جو فوق‌العاده‌اند، بلکه به آنهایی نیز پیشنهاد می‌شود که در کنار آسودگی خیال و راحتی به اقدامات ابتدایی و تدارکات جزئی در رابطه با بازی کودکان می‌اندیشند.

مسابقه آب‌نبات و خلال دندان

این یک بازی قدیمی، جالب و ساده است. بازی از چند تیم تشکیل می‌شود. ابتدا، بچه‌ها را به گروه‌های ٣ یا ۴ نفره تقسیم کنید. به اعضای هر تیم یک آب‌نبات و یک خلال دندان بدهید. بچه‌ها باید در یک خط مستقیم در صفی پشت سر هم بایستند؛ هر کدام خلال دندان خود را در دهان نگه دارد. نفر اول صف باید یک تکه آب‌نبات را به انتهای خلال دندان خود زده سپس آن را به نفر پشت سرش بدهد. هر کس آب‌نبات چسبیده به سر خلال دندانش را بیندازد آن تیم باید از اول شروع کند. در نهایت تیمی برنده است که موفق شود آب‌نبات روی خلال دندان را به انتهای صف و به دست نفر آخر تیم برساند.

ترکاندن بادکنک

این بازی ساده برای بچه های کم سن و سال‌تر مناسب است. تکه های کوچک کاغذ را بردارید و روی آنها اعدادی بنویسید و درون بادکنک‌ها بیندازید. بادکنک‌ها را باد کرده گره بزنید و بین بچه ها تقسیم کنید. یک سری دیگر از تکه‌های کوچک کاغذ را بردارید و مشابه اعداد درون بادکنک‌ها را روی اینها هم بنویسید. حالا این کاغذها را هم بین بچه تقسیم کنید. بازی به این ترتیب شروع می‌شود. در حین بازی با بادکنک‌ها هر کدام از بچه ها به شکلی بادکنک خود را میترکانند؛ بعضی احتمالاً با نشستن روی آنها، چرخاندن آنها روی زمین و یا با لگد زدن به آن. وقتی بادکنک‌ها ترکیدند و کاغذها بیرون افتادند؛ کسی که عدد درون بادکنکش با کاغذی که در دست دارد یکی باشد او برنده است.

پریدن با بادکنک

این بازی بسیار جالب هم برای بچه های کوچکتر و هم بزرگتر مناسب است. روی زمین بازی با استفاده از نوار چسب، کاغذهای رنگی و یا حتی ظروف پلاستیکی جاهایی را نشانه گذاری کنید. فاصله نشانه ها از هم باید مساوی باشد. بچه ها را به ۴ یا ۵ گروه تقسیم کنید و به هر تیم یک بادکنک بدهید. در هر تیم، هر کدام از اعضا روی یکی از نشانه‌های روی زمین می‌ایستد. نفر اول بادکنک را بین مچ پاهای خود می‌گیرد و به سمت نشانه بعدی و هم‌گروهی خود می‌پرد تا بادکنک را به او بدهد. نفر دوم نیز به همین ترتیب بادکنک را به نفر بعدی می‌دهد و به این شکل بازی ادامه پیدا می‌کند. نهایتاً در هر زمان از بازی اگر کسی بادکنکش بیفتد و یا حتی بترکد، آن تیم باید بازی را از اول شروع کند. تیمی که اعضای آن موفق شوند از روی همه نشانه‌ها بگذرند و بادکنک را سالم به آخر برسانند برنده است.

حرکات ممنوع

در این بازی بچه‌ها صفی به شکل حلقه می‌بندند و سر گروه در وسط حلقه قرار می‌گیرد. در ابتدای بازی، بچه ها با هم توافق می‌کنند؛ یک یا چند حرکت را بین خود به عنوان حرکات ممنوع انتخاب و باقی حرکات را آزاد اعلام می‌کنند. به عنوان مثال، نشستن روی دو زانو و یا خم شدن ممنوع ولی بالا و پایین پریدن آزاد است. در طول بازی، سرگروه که در وسط این حلقه قرار گرفته است حرکات مختلفی را انجام می‌دهد و باقی بچه ها از او تقلید می‌کنند و آن حرکت را انجام می‌دهند. در عوض بچه‌ها می‌بایست به خاطر داشته باشند حرکاتی که از قبل به عنوان حرکات ممنوع مشخص شده را انجام ندهند. هر کس حرکت ممنوع را انجام دهد از بازی خارج می‌شود. این بازی تا جایی که فقط یک نفر در حلقه باقی بماند ادامه دارد.

برگرفته از
eHow
لینک کوتاه

دیدگاه