سرباز جت‌سوار: سرباز سریع‌تر، سرباز قوی‌تر!

نویسنده:

۰۸:۲۸:۳۸

تا کنون شاهد تلاش‌های بسیاری در ساخت بسته‌های جتی بودیم که پرواز می‌کنند اما در دانشگاه ایالت آریزونا، یک گروه در حال تلاش هستند تا بسته‌ جت برای آنهایی بسازد که می‌خواهند نزدیک به زمین بمانند.
پروژه دارپا (DARPA) 4MM یا یک مایل در 4 دقیقه نامیده می‌شود و هدف آن تولید یک بسته جت است که بتواند به سربازها این امکان را بدهد تا قدرت بیشتری برای دویدن داشته باشند و یک مایل کامل را طی 4 دقیقه بدوند. البته، ممکن است فکر کنید سربازان باید از تناسب اندام برخوردار باشند اما این بسته جت به همه، حتی دوندگان چاق یا آنهایی که تجهیزات و سلاح‌های سنگین با خود حمل می‌کنند، امکان دویدن یک مایل در 4 دقیقه را می‌دهد.
تاکنون آزمایش‌کنندگان چندین ثانیه از زمان دویدن کم کرده‌اند؛ حتی با وجود اینکه خود این بسته جت 11پوند وزن دارد. به همین علت، محققان دانشگاه ایالت آریزونا هنوز راه درازی برای دسترسی به اهداف خود دارند. از آنجا که سریع حرکت کردن بدون استراحت زیاد می‌تواند جان شما را در میدان نبرد نجات دهد، مخترعان Soft Exosuit هاروارد باید با محققان این دانشگاه همکاری نزدیک داشته باشند تا لباس یا پوششی فوق‌العاده راحت بسازند.
 
سعیده اکبری
برگرفته از
سرباز جت‌سوار
لینک کوتاه
برچسب ها

دیدگاه