وقتی آدم‌ها ماشین می‌شوند

نویسنده:

۱۰:۱۵:۲۰

در برخی مکان‌ها برای دوچرخه‌ها مسیر حرکت خط‌کشی شده است و در جاهایی هم برای موتورسیکلت‌ها. اما جایی در سرزمین چین، نوع دیگری از خط‌کشی را خواهید دید. این یکی برای کسانی که به تلفن همراه اعتیاد دارند و مدام سرشان روی گوشی است و در حال کار با آن هستند؛ به طوری که انگار صورت آنها به صفحه‌نمایش گوشی چسبیده است. طبق یکی از رسانه‌های چینی، خط‌کشی تلفن همراه که در تصویر می‌بینید در مکانی به نام Foreigner Street در شهر چانگ‌چینگ، یکی از پنج شهر بزرگ این کشور کشیده شده است.
این پیاده‌رو بیشتر به خاطر امنیت خود افراد خط‌کشی شده است زیرا همان طور که هنگام رانندگی حواسپرتی وجود دارد، ممکن است هنگام کار با تلفن همراه نیز حواس شما از راه رفتن پرت شود؛ همان طور که در ویدئو نشان داده می‌شود و حواس این زن پرت می‌شود.
 
اگر این ایده به نظرتان آشناست، به این دلیل است که نشنال جغرافی (National Geographic) در ماه جولای آزمایش مشابهی را انجام داد. این انجمن با الگوی نقشه در نیمی از پیاده‌روی یک طرف خیابان این طور نوشت: NO CELLPHONES (یعنی استفاده از تلفن همراه ممنوع) و در طرف دیگر نوشت: CELLPHONES: WALK IN THIS LANE AT YOUR OWN RISK (استفاده از تلفن همراه مجاز است اما خطر قدم زدن در این مسیر پای خودتان). نتیجه چه شد؟ افرادی که به تلفنشان چسبیده بودند اصلاً به این علامت‌ها و نوشته‌های روی زمین توجهی نمی‌کردند.

سعیده اکبری

برگرفته از
معتادان تلفن همراه
لینک کوتاه