کپسول‌های نجات از مرگ + ویدیو

نویسنده:

۱۲:۱۹:۳۰


تقریباً 20 هزار نفر در زلزله‌ای که منجر به سونامی شد کشته شدند. این سونامی ساحل شمال شرقی ژاپن را در سال 2011 در خود بلعید. مهندسان امریکایی بر این باورند که راهی برای محافظت از جان مردم در طی این رخدادها پیدا کرده‌اند: کپسول نجات!
 
وقتی سونامی رخ می‌دهد چیزی جز ویرانگری و خرابکاری بر جای نمی‌گذارد. سونامی با سیلی که همراه دارد همه چیز را از بین می‌برد. شناور ماندن روی آب، به مدت طولاتی و بدون نجات، یکی از فاجعه‌بارترین رخدادهایی است که ممکن است اتفاق بیفتد. طی هشداری که معمولاً یک تا دو دقیقه قبل از وقوع سونامی اعلام می‌شود، عملاً هیچ زمانی برای فرار از این بلا وجود ندارد. اما مهندسان سیاتل با کپسول نجات خلاف این فرضیه را باور دارند.
 
طراحی این کپسول به گونه‌ای است که سبک، مقرون‌به‌صرفه، آسیب‌ناپذیر و مناسب برای هر فردی است. این کپسول در معرض آزمایشات سختی قرار گرفت تا مشخص شود که آیا تحمل تکان‌ها و آسیب‌های احتمالی مشابه سونامی و رخدادهای پس از آن را دارد یا نه.
 
 
این شرکت در حال کار بر روی مدل‌های ژاپنی است که می‌تواند تا 10 نفر را به طور همزمان در خود جای دهد. این کپسول‌های نجات می‌توانند در پشت بام ساختمان‌های عمومی قرار گیرند یا نیمه مدفون در زمین باشند تا هنگام وقوع سونامی از زیر زمین بیرون بیایند. کارشناسان بر این باورند که بتوانند با این کپسول ایمنی را برای مردم به همراه داشته باشند و از مرگ‌ها پیشگری کنند. این کپسول‌ها در واقع راحتی خیال را برای شما فراهم می‌کنند و در زمان بروز حوادث احتمالی شما را بیمه می‌کنند. البته امیدواریم هرگز به آن احتیاج پیدا نشود.

سعیده اکبری
برگرفته از
کپسول‌های نجات
لینک کوتاه
برچسب ها

دیدگاه