باغ وحشی در جهنم

نویسنده:

۰۹:۱۷:۰۰

یک سال پس از بسته شدن باغ وحش بوینس آیرس در آرژانتین و انتقال آن به پارکی به نام پارک محیط زیست (Eco Parque) صدها حیوان پشت میله‌ها مانده‌اند و در جهنمی پرآشوب و پر سروصدا زندگی می‌کنند.

سازندگان در جولای سال گذشته قول داده بودند که بیشتر حیوانات باغ وحش را به زیستگاه‌های آنها در آرژانتین و کشورهای دیگر برسانند اما تا کنون هیچ اقدام جدی در این رابطه صورت نگرفته است.

از آنجا که این اقدام کاملاً ناشیانه صورت گرفت و مدیریت خوبی نداشت، حیوانات در حال حاضر در عذاب هستند و از موقعیت کنونی خود رنج می‌برند. یکی از نگهبانان این باغ وحش گفت: «باغ وحش باید مکانی محافظتی باشد و حیوانات در امان باشند نه اینکه محلی برای پیاده‌روی سگ‌ها و صاحبان آنها باشد. چون در حال حاضر، ما در حال تجربه چنین موقعیتی هستیم.»

پس از بسته شدن باغ وحش ۱۴۰ ساله بوینس آیرس و انتقال آن به پارک، قرار بود حیوانات در خانه‌هایی ساکن شوند که بازتابی از کشورهای زادگاهشان باشد. مثلاً سمبلی از معبد هندو برای فیل‌های آسیایی ساخته شد.

به گفته کارشناسان، پس از انتقال باغ وحش، شرایط حیوانات به همان شکل باقی مانده است و هیچ برنامه خاصی برای بهبود و افزایش کیفیت زندگی و سلامت حیوانات به چشم نمی‌خورد. البته، برخی از استرس‌ها برای حیوانات به حداقل رسیده است و تعداد بازدیدکنندگان که در گذشته به ده هزار نفر هم می‌رسید، این روزها به شدت کاهش پیدا کرده است. بازدید از شیر دریایی ممنوع شده است و قرار نیست کسی انتظار داشته باشد شیرهای دریایی آنها را سرگرم کنند.

به گفته یکی از مدیران سابق باغ وحش بوینس آیرس، وضعیت از بد به بدتر شدن گرویده است. همه چیز دست به دست هم داده تا کشتی نوح به گل بنشیند. سال گذشته، شهردار بوینس آیرس گفته بود که حیوانات گنج هستند و نباید در محیط‌های شلوغ و پر سر و صدا و آلوده زندگی گنند. اما حتی یک حیوان هم از این شهر به جای دیگر منتقل نشد.

برگرفته از
AVAX
لینک کوتاه

دیدگاه