شرکت  BMW بر روی سری ۸ سریع کار می‌کند: همان BMW M8  جدید

نویسنده:

۱۲:۱۰:۴۹

بله درست است، توسعه این ابر کوپه شروع‌شده است.

درسال ۱۹۹۱ بخش BMW’s M Division   با همکاری BMW Technik  شروع به کار بر روی پروژه‌ای بسیار محرمانه کردند. پروژه‌ای که جز عده‌ای خاص کسی از آن اطلاع نداشت و برای سال ها به صورت یک راز باقی‌مانده بود و آن پروژهM8  است.

 M8 دارای یک موتور V12  با قدرت ۵۵۰  اسب بخار و یک شاسی با تکنولوژی اختصاصی است. اما این داستان این خودرو آنگونه که می‌خواستیم پایان نیافت چون هیچ‌گاه ساخته نشد، اما از سال آینده سری کاملا جدید BMW 8  شروع به کار خواهد کرد.

چراکه BMW  اعلام کرد موفق به ساختM8  مناسب و بسیار سریع شده است که ساخت آن تنها ۲۶ سال طول کشیده است! پس …

مهندسین  BMW M  همچنان به صورت مداوم در حال کار کردن بر روی مدل M  هستند. این مدل استتار شده که در مسابقه ۲۴ ساعته Nürburgring   سال ۲۰۱۷ رونمایی شد، نمونه اولیه آن است و گفته‌ شده است که قرار است این مدل دارای ورودی‌های هوای بزرگ‌تر، ترمزهای بهبودیافته، و از همه مهم‌تر اگزوز چهارگانه ای که نشان‌دهنده قدرت بیشتر و توانایی دینامیکی آن است، بشود.

بله درست است هنوز BMW هیچ‌گونه پیشنهادی برای مدل استاندارد سری ۸ سال ۲۰۱۸ ارائه نکرده است، پس حدس زدن موتور موجود برای آن کاری دشوار است. موتورV8  تویین توربو ۴.۴ لیتری که در آخرین نسل BMW M5  توانی معادل ۵۹۲ اسب بخار ایجاد می‌کرد موجود است.

شرکتBMW  قول داده است که M8 GTE  خارق‌العاده باشد.

یا در واقع برای کامل کردن مجموعه نمونه‌های اولیه M8  اصلی، شرکت BMW  امکان استفاده ازV12  توربوشارژر ۶.۶ لیتری که برای ۶۰۰ اسب بخار مناسب است را دارد. در هر صورت یک M8  جدید یک خودرو بسیار سریع خواهد بود.

شرکت BMW  میگوید: بی ام وM8  آینده بر اساس ساختار سری ۸  و همچنین تقویت ساختار آن توسط افزودن قابلیت ردیابی و دینامیک دقیق‌تر و چابک‌تر برای آن بنا شده است. این خودرو تجربه آشنای BMW M را منتقل میکند و اکثر نیازهای مشتریان ما را پاسخگو خواهد بود.

بسیار امید بخش است. حتی اگر نتوانیم از عکس‌های آن امکاناتش را تشخیص دهیم.

یک نکته نهایی وجود دارد. مدلM8  نیز انتهای داستان نخواهد بود. شرکت BMW درحال کار کردن بر روی M8 GTE که ویژه مسابقه Le Mans است می‌باشد. مدیر بخش خودروهای اسپورت بی ام و Jens Marquardt  می‌گوید: برنامه توسعهBMW M8 GTE  برای بازگشت به Le Mans   کاملا نا مشخص است. توسعه یک خودرو مسابقه ای جدید همیشه جذاب است. و در رابطه باBMW M8 GTE  پیش‌بینی کردن کاری دشوار است.

او ادامه داد: هنوز نمی‌توانیم تصویری از آن را نمایش دهیم. اما می‌توانم قول دهم که  M8 GTE خارق‌العاده خواهد بود. این خودرو برای شرکت در مسابقه Daytona  ژانویه ۲۰۱۶ زمان بندی شده است.

همه چیز دارد بهتر و بهتر می‌شود، اینطور نیست؟ اما باید Mercedes-AMG S63را نیز در نظر گرفت …


برگرفته از
topgear
لینک کوتاه

دیدگاه