Geely  غول بزرگ خودروسازی چین؛ شرکت Lotus را خرید

نویسنده:

۱۲:۱۶:۴۴

لوتوس به گیلی، شرکت بزرگ خودرو سازی چینی فروخته شد. این موضوع خبر خوبی برایNorfolk  است. شرکت ولوو هفت سال پیش توسط شرکت گیلی خریداری شد و پس از آن رشد کرد و در حوزه خود موفق باقی‌ماند.

اما این اتفاق بخشی از معامله بزرگتریست. شرکت گیلی همچنین ۴۹.۹ درصد از سهام مالک لوتوس، شرکت پروتون که مانند لوتوس کاملا متعلق به conglomerate DRB Hicom  مالزیایی بود را خواهد خرید.

شرکت لوتوس نیاز به سرمایه گذاری دارد و شرکت بزرگ گیلی آن را خواهد پرداخت. اگرچه لوتوس پول لازم برای Elise بعدی که در سال ۲۰۲۰ رونمایی خواهد شد را از جیب خود پرداخت کرده‌است، اما برای خودروهای جدید دیگر نیاز به سرمایه دارد.

طبق صحبتی که یک ماه پیش قبل از عقد قرارداد، با مدیر عامل شرکت آقای Jean-Marc Gales  انجام شد، او گفت که طی سه سال گذشته شرکت لوتوس بنا شد و از ضررهای بزرگ به درآمد کمی مثبت رسیده‌است.

شرکت قرارداری مبنی بر اجرای یک شاسی بلند سبک وزن جهت فروش ابتدا در چین با مشارکت همکار چینی خود Goldstar  امضا کرد. ماه گذشته Gales گفت که این خودرو طراحی شده و تاحدودی کارهای مهندسی آن انجام شده‌است اما DRB-Hicom  بخش مالی مربوط به آن را امضا نکرده‌است تا کار ساخت آن آغاز شود. او گفته است که ما نمونه اولیه را داریم اما برای ادامه کار نیاز به سرمایه گذاری از طرف سهام داران خود داریم.

او ادامه داد: ضمنا ما خودروهای اسپرت خارق العاده ای نیز خواهیم ساخت. مدل جدیدElise   به مدل فعلی خود وفادار می‌ماند، اما آن را به قرن بیست و یکم برده و نام آن نیز عوض خواهد شد.

از فاصله ۱۰۰ متری آن را با یک Elise اشتباه خواهیدگرفت. از یک تن بیشتر وزن نخواهد داشت. تا اینجای کار قطعی است. اما کمی بزرگ‌تر خواهدبود تا با استاندارهای آمریکایی تطابق داشته باشد و همچنین چرخ‌های بزرگ‌تری نیز خواهدداشت.

ساختار آن همچنان آلومینیومی باقی‌خواهد ماند. فیبر کربن کمی وزن آن را کاهش می‌دهد اما هزینه آن را بسیار بالا خواهدبرد. لازم به ذکر است که لوتوس مالک شرکتی است که ساختار آن را می‌سازد.

برای اطمینان از این که خودروی جدید مانند Elise  خواهد بود یا نه، Gales  گفته است که خصوصیت‌های کلیدی مدل ۱۹۹۶ همچنان در Hethel  پابرجا هستند. آقای Richard Rackham  مدل Elise را مهندسی کرده‌است و باعث کارکردن ساختار آلومینیومی است. رئیس طراحی حال حاضر این شرکت Russell Carr  از سال ۱۹۹۰ در لوتوس بوده و از ابتدا در کنارJulian Thomson  زمانی که اولین Elise  را انجام می‌داد بوده‌است. همچنین   Gavan Kershaw  همیشه متولی دینامیک لوتوس بوده‎است.

Gales   تایید کرده‌است که پروژه Elise  ۲۰۲۰  دارای نوع جدیدتری از V6 Exige   است. فاصله بین چرخ‌های جلو و عقب آن از Elise  بیشتر خواهد بود. از او درباره الکتریکی کردن پرسیده شد. او پاسخ داد: چرا که نه؟ به خودروهای کنونی نگاه کنید. ۱۵۰ کیلوگرم وزن اضافه می‌کنید و کمی از فضای صندوق را از دست می‌دهید. اما ما یک هیبرید مناسب را بر روی Exige  بعدی پیاده‌سازی خواهیم‌کرد. باید این کار را جهت بهبود کارایی انجام دهیم. باید سبک باشد و باطری خوبی داشته باشد.

او اضافه کرد که قبل از Elise  بعدی، یک Evora  سقف باز خواهیم داشت. بر روی این موضوع مدت‌هاست که کار شده، اما این تاخیر به دلیل تصمیم بر تغییر مکانیزم سقف به وجودآمد.

ممکن است با قرارداد بین لوتوس وGoldstar  این تصور به وجود بیاید که مالک لوتوس یک شرکت چینی شده است. اما احتمالا اینگونه نیست. تعداد زیادی از شرکت‌های خودروسازی غربی با شرکت‌های چینی قرارداد بسته‌اند.

توسط پروتون، گیلی می‌تواند به برخی بازارهای بزرگ جنوب شرق آسیا که برندهای غیر ژاپنی برای دستیابی به آن بسیار تلاش کرده‌اند و خودروهای پروتون قدیمی زیادی در آنجا هست، دست پیدا کند.

بسیاری از این خودروها مبنی بر میتسوبیشی قدیمی هستند. یک رسانه محلی مالایی اعلام کرد که پروتون به زودی فروش مدلی شاسی بلند از گیلی را در Boyue  شروع خواهد کرد.

در همین حال گیلی برند Lync & Co  را راه‌اندازی کرده‌است. این کار باعث ساخت خودروهایی با کیفیت بالا و سطح اتصال بالا بر روی پلتفرم جدیدی که به صورت مشترک با ولوو توسعه یافته‌است می‌شود. ولوو از این پلتفرم در XC40 و V40  استفاده خواهدکرد. در حد یک حدس، گیلی می‌تواند در آینده خودروهای Lync & Co  را برای فروش به عنوان پروتون در بازارهای اقیانوس آرام که فرمان خودرو در سمت راست قرار دارد، آماده کند.

برگرفته از
topgear
لینک کوتاه

دیدگاه