بازگشت بزرگسالان به مدرسه و یادگیری مهارت‌های جدید

نویسنده:

۱۲:۴۳:۵۰

زمانی که تصمیم می‌گیرید به مدرسه برگردید و دوباره از نو آموزش ببینیدآم، ممکن در ابتدا کمی دشوار به نظر برسد اما حقیقت این است که شما برای این کار از آنچه خود تصور می‌کنید، آماده‌تر هستید زیرا زمانی که بزرگسالان به مدرسه باز می‌گردند، با خود دانش، خرد، تجربه و مهارت به همراه می‌آورند.

بنابراین، می‌توانید تجربه تحصیلی خود را با بهره‌گیری از اینها به بهترین شکل نمایان سازید. از این رو، با برنامه‌ریزی تحقیق و ارزیابی اهداف خود با آمادگی بیشتری به مدرسه باز خواهید گشت.

پیدا کردن یک مدرسه مناسب

بزرگسالانی که قصد بازگشت به مدرسه را دارند، در ابتدای کار و در درجه اول باید یک مدرسه برای خود پیدا کنند که جایی مناسب برای رسیدن به اهدافشان باشد؛ مدرسه‌ای که با ویژگی‌های بزرگسالان سازگارتر و نسبت به شرایط آنها منعطف‌تر باشد. زمانی که به دنبال مدرسه هستید، باید موارد دیگری را نیز در نظر داشته باشید، مانند برنامه‌های آموزشی، دستورالعمل‌های تحصیلی و کلاس‌های پیشنهادی.

در نظر گرفتن هزینه‌ها

زمانی که تصمیم می‌گیرید به مدرسه بازگردید، مطمئناً هزینه‌ها یکی از بزرگترین دغدغه‌ها خواهد بود. بنابراین، لازم است در مورد مسائل مربوط به شهریه و هزینه‌های تحصیلی، با دقت بیشتری تحقیق کنید. به عنوان مثال، ببینید تا چه حد می‌توانید از کمک‌های مالی استفاده کنید و یا شرایط دریافت وام و کمک هزینه‌های تحصیلی به چه صورت خواهد بود. از سوی دیگر، مسائل مربوط به دریافت کمک‌های مالی را با کارفرمای فعلی خود نیز در میان بگذارید تا در هزینه‌های تحصیلی بتوانید روی آن هم حساب کنید.

بررسی جدول زمان‌بندی

شما به عنوان یک بزرگسال، علاوه بر دغدغه زمان کلاس‌ها، در درجه اول باید به عنوان والدین برنامه زمان‌بندی برای امور مربوط به خانه و خانواده خود داشته باشید. بنابراین، بسیار مهم است که بتوانید بین این دو امر تعادل و هماهنگی لازم را برقرار کنید. به عنوان مثال، تحقیق کنید مدرسه‌ای که قصد رفتن به آنجا را دارید، آیا شرایط نگهداری از کودکان را هم دارد؟ و یا آن مدرسه برای آخر هفته‌ها نیز کلاس یا برنامه‌ای خواهد داشت؟

برنامه‌های تحصیلی با هدف گرفتن نمره

اگر گرفتن نمره برای شما اهمیت دارد، پس فراموش نکنید که زمان تحقیق درباره مدرسه مناسب، این مسئله را نیز در نظر بگیرید. مدرسه‌ای را انتخاب کنید که برنامه‌های آن به آنچه در ذهن دارید در راه رسیدن به هدفتان، یعنی گرفتن نمره، نزدیکتر باشد. راه دیگر این است که این موارد را با یک راهنما و یا مشاور در میان بگذارید تا در این تصمیم‌گیری به شما کمک کند.

برنامه‌های تحصیلی بدون در نظر گرفتن نمره

بسیاری از مدارس برنامه‌های تحصیلی را در پیش می‌گیرند که هدف اصلی آنها گرفتن نمره نیست.

در عوض، هدف آنها بالا بردن مهارت‌ها و توانایی‌هاست. بنابراین، باز هم با گرفتن مشاوره از یک راهنمای حرفه‌ای و یا مشاور تخصصی می‌توانید تصمیم بگیرید که در راه رسیدن به هدفتان آیا گرفتن نمره برایتان اهمیت دارد یا خیر.

به دست آوردن فرصت‌های شغلی

اگر قصد تغییر شغل دارید، بهتر است ابتدا تمام انتخاب‌های احتمالی خود را بر این مبنا قرار دهید. مراکزی هستند که تمامی اطلاعات  مورد نیاز در رابطه با شغل‌های مختلف را در خود نگهداری می‌کنند. مانند شرایط کلی شغل، آمار استخدامی، حقوق و مزایای شغلی و شرایط محیط کاری. بنابراین، با در نظر گرفتن این موارد، کلاس‌هایی را انتخاب کنید که در راه رسیدن و آماده شدن برای شغل جدید به شما کمک کنند.

تداوم شرکت در کلاس‌های آموزشی

در بیشتر مواقع، شرکت در کلاسی جدید، آن ترقی و پیشرفت آنی که به دنبالش هستید را به شما می‌دهد. اگر در حال تکمیل سوابق کاری خود هستید یا برای دریافت ترفیع شغلی برنامه‌ریزی می‌کنید، قطعاً این کلاس‌ها به شما کمک خواهند کرد تا مهارت‌ها و توانایی‌هایی  بیشتری کسب کنید؛ کلاس‌هایی مانند مدیریت پروژه، برنامه‌نویسی مالی، طراحی وب‌سایت و مدیریت بازاریابی.

یادگیری مهارت‌های جدید

ادامه دادن کلاس‌های آموزشی موجب می‌شود که شما در کنار آنها مهارتی جدید کسب کنید. به عنوان مثال، زمانی که در کلاس‌های برنامه‌نویسی کامپیوتر شرکت می‌کنید، در کنار آن مطالب مربوط به فرمول‌نویسی را هم یاد می‌گیرید. بسیاری از مدارس دوره‌های کارورزی برای دانش آموزان در نظر می‌گیرد و در پایان کار به آنها مدرک می‌دهد.

لذت بردن

بازگشت به مدرسه و ادامه تحصیل می‌تواند صرفاً برای لذت بردن و گذراندن اوقاتی خوش باشد. در کنار مشغله‌های روزانه و انجام کارهای متفاوت، افزودن مهارت‌ها، تجدید خاطره و یادگیری مطالب جدید برای بزرگسالان به خصوص آنهایی که شاغل هستند می‌تواند بسیار مفید باشد؛ گذراندن کلاس‌هایی مانند دوره‌های زبان، کلاس‌های عکاسی، نقاشی، سفالگری و یا نویسندگی. شاید این کلاس‌ها و گذراندن اوقاتی خوش در آنها، همان هدفی باشد که شما با بازگشت به مدرسه در اصل به دنبال آن بودید.

برگرفته از
eHow
لینک کوتاه

دیدگاه

1 دیدگاه برای “بازگشت بزرگسالان به مدرسه و یادگیری مهارت‌های جدید”