چطور یک آژانس مسافرتی خوب انتخاب کنیم؟

نویسنده:

۰۳:۲۴:۲۸

با اینکه سرویس‌ها یا موتورهای رزرو آنلاین این روزها کار خرید بلیت هواپیما یا رزرو اتاق در هتل مورد نظرتان را راحت‌تر کرده است اما آژانس‌های مسافرتی خدمات و مهارت‌هایی دارند که یک موتور جست‌وجو ندارد.

وقتی شما رزرو آنلاین انجام می‌دهید، موتور یا وب‌سایت رزرو فقط اطلاعاتی را که وارد می‌کنید را می‌داند. این سرویس‌ها در واقع نمی‌دانند که چه چیزهایی برای شما و خانواده‌تان اهمیت دارد. این موتورها نمی‌دانند که شما ۶۰ ساله هستید و هنوز هم دوست دارید تا نیمه‌شب در رستوران‌ها و امکان تفریحی بگردید یا اصلاً آیا دوست دارید کودکان دور و اطرافتان باشند یا نه. آژانس‌های مسافرتی قیمت‌ها و پیشنهادات خاصی دارند که برای عموم قابل دسترسی نیست.

در اینجا شما را با پرسش‌هایی آشنا می‌کنیم که به شما در انتخاب آژانس مسافرتی خوب، مناسب و مطابق با نیازهایتان کمک می‌کند.

آیا شما تا به حال به مقصدی که می‌خواهم بروم سفر کرده‌اید؟

چه به اصفهان و شیراز بخواهید بروید یا به پاریس و پرتوریکو، از نماینده آژانس مسافرتی مورد نظر خود بپرسید که آیا تا به حال یا همین اواخر به آنجا سفر کرده‌ است یا خیر. با اینکه کتاب‌های راهنما و وب‌سایت‌های زیادی هستند که جزییات مقصد مورد نظر را به شما اطلاع می‌دهند اما هرگز این اطلاعات مانند حضور خود فرد در آنجا مفید نخواهد بود. سمینارهای آموزش‌های آنلاین یا کتابچه‌های راهنما که بیشتر جنبه رپرتاژ آگهی دارند و تبلیغاتی و سفارشی هستند محتوای کاملاً متفاوتی با تجربه شخصی دارند.

زمان پاسخگویی شما چه وقت است؟

اگر چندین روز است که در انتظار پاسخ سؤالی هستید که از طریق ایمیل ارسال کرده‌اید، حتماً حسابی کلافه و عصبانی شده‌اید. بهتر است از آژانس‌های مسافرتی بپرسید که زمان پاسخگویی آنها کی است و چه مدت باید برای گرفتن پاسخ‌های خود منتظر بمانید. برخی آژانس‌ها نیمه‌وقت هستند و فقط عصرها و غروب‌ها کار می‌کنند. ساعت کاری‌ برخی هم مانند مدارس هستند اما یک سری از آژانس‌ها هم به صورت تمام وقت کار می‌کنند. بسیار کار هوشمندانه‌ای است که برنامه خود را مطابق با برنامه‌هایی که آژانس مسافرتی دارد هماهنگ کنید.

شما چه خدماتی ارائه می‌دهید؟

هر کدام از آژانس‌های مسافرتی خدمات خاص و متنوعی را ارائه می‌دهند. برخی فقط بلیت هتل و هواپیما رزرو می‌کنند و شما را با جزییات دیگر تنها می‌گذارند. بنابراین، اگر انتظار رزرو شام یا سرویس‌های حمل و نقل اختصاصی را دارید، از آژانس مسافرتی بپرسید که آیا چنین خدماتی را ارائه می‌دهد یا نه. یک آژانس مسافرتی خوب آژانسی است که همه جزییات و چیزهایی که شما می‌خواهید و انتظار دارید را بتواند در اختیارتان قرار دهد. به شما پیشنهاد می‌کنیم برنامه سفر خود را بر طبق برنامه آژانس مسافرتی هماهنگ کنید که انتخاب روزها و غذاها به عهده خودشان است.

 آیا مجوز یا اعتبارنامه رسمی دارید؟

از آژانس مسافرتی در مورد آموزش‌ها یا تأییدیه‌هایی که کسب کرده است سؤال کنید تا خیالتان بابت مهارت و کارکشته بودن آژانس در ارائه خدمات به مسافران راحت شود. حتی می‌توانید از آژانس مسافرتی بپرسید که آیا در سمینارهای اخیر شرکت کرده است یا نه. در این حالت، می‌توانید به‌روز بودن آژانس از اخبار و رخدادهایی که در صنعت گردشگری در جریان است را بسنجید.

انتظار چه هزینه‌هایی را باید داشته باشم؟

برخی از آژانس‌ها بابت مشاوره‌هایی که به شما می‌دهند هزینه طلب می‌کنند؛ این هزینه یا قیمت ثابتی دارد یا به صورت ساعتی محاسبه می‌شود. برخی دیگر از آژانس‌ها نیز از خطوط هوایی یا هتلی که رزرو می‌کنند حق کمیسیون می‌گیرند. در مورد همه هزینه‌ها، شامل هزینه رزرو یا کنسل کردن یا هر هزینه دیگر، حتماً سؤال بپرسید. برخی از آژانس‌ها قسمت‌های سربه‌فلک‌ کشیده‌ای دارند و برخی دیگر تا زمانی که با آنها قرارداد نبندید حاضر به ارائه هیچ گونه خدمات یا مشاوره‌ای نیستند.

البته، این فقط شما نیستید که از آژانس مسافرتی سؤال می‌پرسید. آژانس هم برای تأمین و برآورده کردن نیازهای شما سؤالاتی از شما خواهد پرسید تا برای سفر شما برنامه‌ریزی بهتر داشته باشد و هر آنچه می‌خواهید و انتظار دارید را در اختیارتان قرار دهد. از سرویس‌های حمل و نقل، محل اقامت یا غذا گرفته یا تسهیلات گردشگری دیگری که مد نظرتان است.

برگرفته از
eHow
لینک کوتاه

دیدگاه