با این لباس‌ها نامرئی شوید

نویسنده:

۱۰:۵۰:۲۵

تهیه یک لباس با قابلیت نامرئی شدن آن قدرها هم که فکر می‌کنید سخت نیست اما این که آن را به گونه‌ای خلق کنیم که واقعاً حیرت‌انگیز باشند مسئله دیگری است؛ آن هم با ابرموادی (موادی که رفتار نور را تغییر می‌دهند) که کمی کار را سخت می‌کنند.
به نظر می‌رسد دانشگاه رایس این مشکل را حل کرده است. این دانشگاه نمایشگر رنگی مرکبی تولید کرده است که منجر به ایجاد حالت استتار هوشمند می‌شود. این فناوری جدید از شبکه‌های میله‌ای آلومینیومی نانواسکوپیک استفاده می‌کند تا هم رنگ‌های زنده و تنظیم‌شده‌ای ایجاد کند و هم نور را قطبیده کند. تا به حال، این اختراع توانسته صفحه‌نمایشی بادوام و بسیار تیز ایجاد کند. پیکسل‌ها 40 برابر کوچک‌تر از آنهایی هستند که در LCD استفاده می‌شوند و بعد از قرار گرفتن در معرض نور پایدار محو نمی‌شوند.
این تنها شروع است. دانشگاه رایس امید دارد که با ترکیب اختراعش با فناوری حسگر نور بتواند رنگ را برای تطبیق با محیط تغییر دهد. اگر چنین چیزی رخ دهد شما به راحتی می‌توانید یونیفورم‌های نظامی و وسایل نقلیه جنگی را در لباس نمایشگر ببینید که می‌توانند تقریباً نامرئی شوند.
البته، به احتمال زیاد، این اختراع در آینده‌ای نزدیک رخ نخواهد دارد اما کشفیات این طور پیشنهاد می‌کنند که دیدن چیزهایی مثل آنچه در فیلم هری پاتر یا غارتگر می‌بینید خیلی دور از ذهن نیست.
سعیده اکبری
برگرفته از
لباس‌ نامرئی
لینک کوتاه
برچسب ها

دیدگاه