تجربه اولین پرواز با هواپیما

نویسنده:

۰۲:۴۷:۲۷

چطور برای اولین بار سوار هواپیما شویم و از آن لذت ببریم؟

اولین باری که پرواز می‌کنید، هیجان‌انگیزترین تجربه عمرتان خواهد بود. با اینکه برخی از افراد از ماجراجویی استقبال می‌کنند اما عده‌ای هستند که نگرانی، ترس و اضطراب سراسر وجودشان را فرا می‌گیرد. اگر شما از دسته دوم هستید، این مطلب فوت‌وفن را بخوانید تا بدانید چطور باید خودتان را از لحاظ روحی و جسمی برای اولین پروازتان بر فراز ابرها آماده کنید.

  • برای مقصد مورد نظر خود بلیت هواپیما بخرید. می‌توانید از آژانس‌های مسافرتی برای این کار استفاده کنید، از فرودگاه بلیت بخرید یا به صورت آنلاین بلیت خود را تهیه کنید.
  • حداقل دو ساعت قبل از پرواز هواپیما خودتان را به فرودگاه برسانید. همه کیف‌هایی که قرار نیست با خودتان به داخل هواپیما ببرید را چک کنید و از گیشه بازرسی عبور نمایید و سپس خودتان را به پایانه مورد نظر برسانید.
  • همه اقدامات ایمنی را طبق آن چه که مهمانداران پرواز نمایش می‌دهند و در بروشور ایمنی در صندلی خود مشاهده می‌کنید انجام دهید. بستن و باز کردن کمربند ایمنی را تمرین کنید و تا حد امکان تا پایان پرواز سر جای خودتان بنشینید. خروج‌های اضطراری را چک کنید و هر سؤالی که داشتید از مهمانداران بپرسید.
  • برای تغییرات فشار هوا در کابین پرواز خودتان را آماده کنید. این تغییرات ممکن است گوش‌های شما را کیپ کند. برای تسهیل و برطرف کردن این حس، آدامس بجوید و مدام آب دهان خود را قورت دهید یا خمیازه بکشید.
  • انتظار تلاطم‌های مختصر در طی پرواز را هر از چند گاهی داشته باشید. این تلاطمات جدی نیستند و خلبان می‌داند چطور به خوبی پرواز را کنترل و از تکان این دست‌اندازها پیشگیری کند.
  • سعی کنید در طول اولین پرواز خود آرامشتان را حفظ کنید. به منظره شگفت‌انگیز بیرون نگاه کنید. اگر مهمانداران هواپیما برای شما غذا یا تنقلات تدارک دیدند، خودتان را سرگرم خوردن آنها کنید. مجله بخوانید یا فیلم‌هایی که داخل کابین پخش می‌شود تماشا کنید. وقتی هواپیما روی زمین نشست، به دنبال چمدان‌ها یا ساک‌های خود بروید و متعلقاتی که به آنها سپردید را درخواست کنید.

هشدار و نکته:

در هواپیماهایی که پرواز مستقیم به مقصد مورد نظر شما دارند جا رزرو کنید تا از پیچیدگی‌های پرواز اول دور باشید.

آدامس همراه خود داشته باشید تا زمان تیک‌آف یا بلند شدن هواپیما از باند فرودگاه بجوید تا بر کیپ شدن گوش‌ها در اثر تغییرات فشار هوا هنگام پرواز غلبه کنید.

از لوازمی که می‌توانید با خود به هواپیما ببرید، مطلع شوید و آیتم‌های قانونی را بشناسید. اگر در مورد ممنوعیت کالای خاصی سؤال دارید، با فرودگاه تماس بگیرید.

ارتفاع و تغییرات فشار کابین تأثیر الکل را از بین می‌برد. وقتی پرواز می‌کنید، الکل مصرف نکنید.

برگرفته از
eHow
لینک کوتاه

دیدگاه