فوت‌و‌فن دکور زدن برای اتاق مشترک خواهر و برادر

نویسنده:

۱۲:۱۰:۱۱

اگر تعداد فرزندان از تعداد اتاق خواب‌ها بیشتر است و جنسیت آنها هم متفاوت، گاهی ممکن است مجبور شوید برای فرزندان دختر و پسر خود اتاق مشترکی را در نظر بگیرید و مجبور باشند با هم در یک اتاق بخوابند.

اینجاست که دیگر دغدغه‌های عجیب و غریب والدین برای دکور زدن و چیدمان آغاز می‌شود و نمی‌دانند اتاق را چطور هم به سبک دخترانه و هم پسرانه دکور بزنند تا کودکان با هم دعوا نکنند. فوت‌و‌فن در این مطلب قصد دارد شما را در این امر مهم راهنمایی کند.

چیزهایی که لازم دارید:

  • نوار چسب نقاشی
  • رنگ
  • لوازم اتاق
  • منسوجات (پرده و ملحفه)

راهنمای اشتراک اتاق و دکوراسیون

مرحله اول

اتاق را از وسط به دو قسمت کنید و یک طرف اتاق را به فرزند دختر و طرف دیگر را به پسر خود اختصاص دهید.

مرحله دوم

از نوار چسب نقاشی یا نوار چسب کاغذی برای علامت زدن و مشخص کردن مرکز اتاق استفاده کنید و همین طور لبه‌های پنجره و جاهایی که دیوار به زمین و درب اتاق می‌رسد.

طرف دختر را یک رنگ و طرف پسر را به رنگ دیگر نقاشی کنید. در انتخاب رنگ به فرزندان کمک کنید تا رنگ‌هایی متفاوت اما مکمل هم را انتخاب کنند. مثلاً سبز و زرد یا بنفش و فیروزه‌ای. در این حالت اتاق دو وجه جداگانه دارد اما دو طرف با هم در تضاد کامل نیستند.

وسایلی که تفکیک جنسیتی ندارند را در اتاق بگذارید. مبلمان و تخت‌های چوبی را انتخاب کنید که رنگ‌های روشن دارند. یک تخت دوقلو در هر سمت اتاق بگذارید. اگر فضای اتاقتان به اندازه کافی بزرگ است، بگذارید بچه‌ها کمد و میز تحریر مختص به خودشان داشته باشند.

پرده‌ها و ملحفه به رنگ متناسب با دیوار اتاق نصب کنید. بگذارید بچه‌ها خودشان پرده و روتختی را انتخاب کنند و سلیقه خودشان را در اتاقشان پیاده کنند. مثلاً، پسرها ممکن است بخواهند پرده یا روتختی آنها تصویر ابرقهرمانان و شخصیت‌های کارتونی را داشته باشد اما دخترها باربی و پروانه را ترجیح بدهند. (شاید هم برعکس!)

برگرفته از
eHow
لینک کوتاه

دیدگاه

1 دیدگاه برای “فوت‌و‌فن دکور زدن برای اتاق مشترک خواهر و برادر”