برترین ساحل امریکا در سال ۲۰۱۷: بهشتی به نام “ساحل سیِستا” در فلوریدا

نویسنده:

۰۴:۳۸:۰۷

ساحل سیستا (Siesta Beach) در فلوریدا عنوان بهترین ساحل امریکا در فهرست استفان “دکتر بیچ” لدرمن شد. ساحلی با شن‌های سفید و آب زلال و گرم از ویژگی‌های بارز ساحل سیستا هستند.

تابستان امسال برای تعطیلات به دنبال آفتاب و شن می‌گردید؟ ساحل سیستا در ساراسوتای فلوریدا ممکن است همانی باشد که به دنبالش می‌گردید. این ساحل هلالی‌شکل از شن‌های سفید و نرم جایگاه برتر در رتبه‌بندی خطوط ساحلی امریکا را به خود اختصاص داده است. این رتبه‌بندی سواحل از سال ۱۹۹۱ بهترین سواحل امریکا را شناسایی می‌کرده است.

استفان “دکتر بیچ” لدرمن استاد ژئومورفولوژی در دانشگاه بین‌المللی فلوریدا است. وی در ماه مه هر سال فهرست ۱۰ ساحل برتر را منتشر می‌کند. سیستم رتبه‌بندی او به کیفیت شن، کیفیت آب، امکانات ساحلی، امنیت و مدیریت امتیاز می‌دهد. سال گذشته، ساحل غواصی جزیره اوآهو در هاوایی برترین جایگاه را از آن خود کرد و ساحل سیستا در جایگاه دوم قرار گرفت. امسال رتبه دوم توانست در جایگاه اول قرار گیرد و ساحل سیستا عنوان برترین ساحل دنیا را کسب کرد.

لدرمن در توصیف خود از این ساحل نوشت: «ساحل سیستا نرم‌ترین و سفیدترین شن‌های دنیا را دارد که علاقه‌مندان به جمع‌آوری شن را از همه جای دنیا به سوی خود جذب می‌کند. این ساحل آب زلال و گرمی دارد که برای شنا کردن ایده‌آل است و صدها هکتار زمین به شکل هلال در کنار صخره‌های ساحلی به سمت جنوب لنگر انداخته‌اند.»

 

نحوه رتبه‌بندی سواحل

لدرمن در رتبه‌بندی سواحل خود از ۵۰ معیار استفاده کرد که شامل ابعاد، نرمی شن‌ها، دمای آب و امنیت برای شنا می‌شد. وی در سال‌های اخیر بر روی مدیریت محیط زیست نیز توجه ویژه‌ای داشت و به سواحلی که در آنها سیگار کشیدن ممنوع است امتیاز بیشتری می‌داد. فیلتر یا ته سیگار یکی از بیشترین انواع زباله‌هاست که در آب‌های جاری و سواحل یافت می‌شود.

رتبه‌بندی ۱۰ ساحل برتر بدین صورت بود:

  • ساحل سیستا در فلوریدا
  • ساحل خلیج کاپالوئا در مائویی هاوایی
  • ساحل اُکراکوک لایف گارد در کارولینای شمالی
  • ساحل پارک ایالتی گرِیتون در فلوریدا
  • ساحل کوپر در نیویورک
  • ساحل کوست گارد در کیپ کاد ماساچوست
  • ساحل پارک ایالتی کالادِسی در فلوریدا
  • ساحل پارک ایالتی هاپوآنا در بیگ آیلند هاوایی
  • ساحل کورونادو در سن دیِگو
  • ساحل بیچ واکر پارک در جزیره کیاوا در کارولینای جنوبی

هر کدام از این سواحل به یک دلیل خاصی برجسته و مشهور هستند: ساحل خلیج کاپالوئا مکانی عالی برای غواصی است، ساحل اُکراکوک لایف گارد مکانی بکر و آرام است، ساحل کوست گارد در ماساچوست خنک است و مورد علاقه موج‌سواران. ساحل کورونادو در سن دیگو وسعت زیادی دارد و زمینش هموار است. علاوه بر این، مملو از رستوران‌ها و امکان رفاهی مانند هتل و تفرجگاه است.

ویژگی‌های ساحل سیستا؛ بهترین ساحل دنیا

ساحل سیستا به دلیل آب زلال و گرم با شیب ملایم و به دور از جریان‌ها و امواج خطرناک است. شن‌های ساحل نرم هستند و خود ساحل عریض است. شن‌های کوآرتز ۹۹ درصد نیز این ساحل را به مکانی ایده‌آل برای مسابقات مجسمه‌های شنی و والیبال ساحلی می‌کند.

 

 

ساراسوتا کانتی فضای پارکینگ خودرو در این ساحل را وسعت داده است و چرخ دستی رایگان به گردشگران می‌دهد تا وسایل خود را به کنار آب برسانند و ترافیک اتومبیل به حداقل برسد. امداد نجات در ساحل گشت می‌زند و میزهای پیک‌نیک در سرتاسر ساحل پراکنده است. علاوه بر این، به تازگی زمین بازی هم در این ساحل ساخته شده است. استعمال دخانیات در این ساحل ممنوع نیست و طبق قانون فلوریدا دولت‌های محلی حق ممنوع کردن استعمال دخانیات را ندارند.

 

 

در ساحل سیستا ویلچیر رایگان ارائه می‌دهند و برای حرکت روان ویلچیرها روی شن مسیری با قالیچه‌های لاستیکی بر روی شن‌های نرم ایجاد شده است تا افراد معلول یا کم‌توان هم بتوانند از ساحل لذت ببرند.

برگرفته از
livescience
لینک کوتاه

دیدگاه