[باکس آفیس] فروشی شگفت‌انگیز برای “زن شگفت‌انگیز”

نویسنده:

۰۴:۱۳:۳۰

باکس آفیس این هفته ایالات متحده شاهد رقابت بین دو ابرقهرمان از دو دنیای کاملاً متفاوت بود، جایی که “واندروومن” و “کاپیتان زیرشلواری” اکران گسترده خود را آغاز کرده بودند و این فیلم “واندروومن” با هنرنمایی «گل گدوت» بود که توانست با اقتدار صدر جدول را با ۱۰۳٫۳ میلیون دلار فروش، از آن خود کند. با این فروش خوب پتی جنکینز کارگردان فیلم “واندروومن”، رکورد بهترین اکران فیلم در بین تمامی کارگردانان زن تاریخ را به‌نام خود ثبت کرد و انتظار می‌رود که فیلم رکوردهایی دیگری را نیز برای این کارگردان به ارمغان بیاورد. در بازارهای بین‌المللی نیز “واندروومن” استقبال خوبی داشت و ۲۲۳ میلیون دلار فروش کرد. کمپانی برادران وارنر با این استقبال خوبی که از ماجراجویی‌های پرنسس دایانا دریافت کردند در سریع‌ترین زمان ممکن سفارش ساخت ادامه این فیلم را خواهند داد. علاوه بر این شخصیت پرنسس دایانا در دو فیلم “لیگ عدالت” نیز حضور خواهد داشت.

جدیدترین انیمیشن کمپانی دریم‌ورکس،”کاپیتان زیرشلواری: اولین فیلم حماسی” ، با ۲۳٫۹ میلیون دلار فروش در رتبه دوم قرار گرفت. این انیمیشن با بودجه متوسط ۳۸ میلیون دلاری تولید شده است و هنوز نتوانسته به اندازه هزینه ساخت فروش داشته باشد بنابراین بسیار زود است که از الآن استودیو برای ساخت دنباله آن اقدام کند. هم‌چنین این انیمیشن کم‌بودجه‌ترین پروژه کمپانی دریم‌ورکس عنوان شده است.

فیلم “دزدان دریایی کارائیب: مرده‌ها قصه نمی‌گویند” در رقابت با اکران‌های جدید این هفته شکست خورد و با دو پله سقوط نسبت به هفته قبل در جایگاه سوم قرار گرفت. قسمت پنجم دزدان دریائی کارائیب این هفته ۲۲ میلیون دلار فروش کرد و موفق شد در دومین هفته از اکران، فروش خود را از مرز ۱۰۰ میلیون دلار عبور دهد. در بازارهای بین‌المللی از این فیلم استقبال خوبی شده و تا به اینجا ۳۹۲ میلیون دلار فروش داشته است که مجموع فروش‌ها را به رقم ۵۰۷٫۵ میلیون دلار می‌رساند.

“نگهبانان کهکشان بخش ۲” که برای پنجمین هفته در نیمه بالای جدول باکس‌آفیس قرار دارد، با فروش ۹٫۸ میلیون دلاری در رتبه چهارم قرار گرفته است و هم‌چنان از آن به‌عنوان یکی از پرفروش‌ترین فیلم‌های سال یاد می‌شود. کمدی “بی‌واچ” با هنرنمایی دواین جانسون و زک افران که هفته گذشته در جایگاه سوم قرار گرفته بود، این هفته ۸٫۵ میلیون دلار فروش کرد و با دوپله سقوط در جایگاه پنجم قرار گرفت.

این هفته منتظر اکران چه فیلم‌هایی باشیم؟
این هفته فیلم “مومیایی” که نسخه بازسازی شده فیلمی به همین نام در سال ۱۹۹۹ محسوب می‌شود با هنرنمایی تام کروز و سوفیا بوتلا اکران گسترده خود را آغاز خواهد کرد. هم‌چنین فیلم ترسناک “شب‌هنگام می‌آید” که توسط کمپانی A24 تولید شده است در سینماهای ایالات متحده اکران خواهد شد.

 

برگرفته از
tinyz
لینک کوتاه

دیدگاه