کمیسیون ارتباطات فدرال آمریکا: ۴ مگابیت بر ثانیه را نمی‌توان اینترنت پرسرعت نامید!

نویسنده:

۱۲:۰۹:۱۲

رئیس کمیسیون ارتباطات فدرال آمریکا (FCC)، تام ویلر معتقد است که ۴ مگابیت بر ثانیه آنقدر کند است که شرکتهای خدمات‌دهنده اینترنت نمی‌توانند آن را جزو سرویس‌های پهن‌باند (لینک) خود دسته‌بندی کنند. و شرکتهایی که به دنبال کمک‌هزینه های دولتی هستند باید حداقل سرعت ۱۰ مگابیت بر ثانیه را در اختیار مشتریان‌شان بگذارند.

FCC در قوانین و بخشنامه‌های جدید خود به دنبال این است که حداقل سرعت مجاز برای شرکتهای دریافت‌کننده کمکهای دولتی را از ۴ به ۱۰ مگابیت بر ثانیه برساند. اگر چنین قانونی عملی شود، تمامی شرکتهایی که از کمکهای دولتی برای ارائه خدمات در مناطق با دسترسی دشوار استفاده می‌کنند، باید از این پس سرعت بیشتری را برای مشتریان شان فراهم آورند.

ویلر در پاسخ به سوالی در اینباره گفت: «ما پیشنهاد کرده ایم که توان عملیاتی شرکتهای دریافت‌کننده کمکهای طرح Universal Service از ۴ مگابیت بر ثانیه به ۱۰ مگابیت بر ثانیه افزایش یابد، تا بتوانیم بر شکاف دیجیتالی موجود فایق آییم. زمانی که بیش از ۶۰ درصد از ترافیک اینترنت صرف ویدیوها می شود و دریافت یک ویدیوی خوب نیازمند پهنای باند حداقل ۴ تا ۵ مگابیت بر ثانیه‌ای است، دیگر یک ارتباط ۴ مگابیت بر ثانیه ای برای قرن ۲۱ کفایت نمی کند.»

عباس واحدی

برگرفته از
arstechnica
لینک کوتاه

دیدگاه