شکایت کلکسیونر برای فروش غیر مجاز تابلوی اندی وارهول

نویسنده:

۰۳:۴۲:۳۹

 
به گزارش "کورت‌هوس نیوز" (Courthouse News) زن و شوهر آریزونایی از گالری هنر اسکاتسدیل (Scottsdale art gallery) برای فروش نقاشی "اندی وارهول" (Andy Warhol) متلق به آنان بر خلاف خواسته‌شان شکایت کرده‌اند.
هنگامی که زوج کلکسیونر هنری "امی کولر" (Amy Koler) و "استفان میر" (Stephen Meyer) در سال 2009 تصمیم گرفتند از آریزونا به شهر سنت پترزبورگ واقع در فلوریدا، نقل مکان کنند، آن‌ها مجموعه‌ای از آثار هنری را در خانه آریزونا خود نگه داشته بودند. آن‌ها تصمیم گرفتند تا اثر هنری وارهول به نام "کفش‌های قرمز" (Red Shoes)، را که در سال 2005 از شرکت هنر آمریکا (AFAE) "American Fine Art Editions, Inc" به قیمت 65000 دلار خریداری کرده بودند، در گالری نگه‌داری کنند.

با توجه به شکایت، این بوم، از مجموعه آثار اندی وارهول به نام "women’s shoes sprinkled with diamond dust" امضای آقای وارهول در پشت اثر و مهر تایید صحت از بنیاد اندی وارهول را داشته است. کولر و میر می‌گویند که آن‌ها به پیشنهاد مدیریت گالری، آقای فیلیپ و کارمند او جف دیپولد تصمیم به قرار دادن اثر در گالری AFAE شدند. یک توافق‌نامه‌ای نیز مبنی بر این که AFAE می‌تواند اثر هنری را نمایش دهد و از آن برای کمک به فروش در بازار برای دیگر آثار مشابه استفاده کند، نیز صورت گرفت. متهمان می‌دانستند که شاکیان خواستار حفظ مالکیت قطعه و "به فروش نرسیدن" اثر می‌باشند.

در طول سال‌ها، این زن و شوهر با دیپولد در تماس بوده‌اند، و تمایل خود را برای حفظ این اثر هنری گوشزد می‌کردند. مدیر گالری نیز، به نوبه خود، هرگز ذکر نکرده بود که ممکن است قطعه را به فروش برساند. با این حال، آن‌ها طی سفر خود به اسکاتسدیل آریزونا در اوایل سال جاری، کشف کردند که گالری فوق الذکر تابلوشان را فروخته است.

یاسمن فراهانی فرد

برگرفته از
تابلوی اندی وارهول
لینک کوتاه

دیدگاه