ورود «مامان» به عنوان فیلم منتخب کانادا در اسکار

نویسنده:

۰۴:۰۰:۵۷

 

دیروز صبح کمیته انتخاب فیلم کانادا، به طور رسمی اعلام کرد که فیلم "مامان" (Mommy) به کارگردانی "Xavier Dolan"، از کشور کانادا برای بخش بهترین فیلم خارجی به جوایز اسکار 2014 وارد خواهد شد.
خاویر، بازیگر و فیلم‌ساز کانادایی می‌باشد و با ساخت فیلم مامان، در جشنواره فیلم کن ۲۰۱۴، یکی از نامزدهای دریافت نخل طلا شد؛ و در نهایت این فیلم، جایزه هیئت داوران این جشنواره را کسب نمود. این فیلم پنجمین فیلم بلند این کارگردان 25 ساله می‌باشد. "مامان" برای اولین بار در جشنواره فیلم کن (Cannes Film Festival) تابستان امسال به نمایش در آمده بود و از آن به بعد، مقاله‌ و ریویوهای بسیار زیادی را دریافت نموده است.
در هر صورت این فیلم یکی از بهترین فیلم‌های امسال است، در نتیجه یکی از بهترین انتخاب و گزینه‌ها برای کشور کانادا می‌باشد. به خصوص اگر آن‌ها خواهان راه یافتن فیلم به مرحله پنج نامزد نهایی باشند. فیلم "مامان" این ماه در کانادا برای عموم در سینماها اکران خواهد شد.
این فیلم 134 دقیقه‌ای به زبان فرانسوی ساخته شده است و نویسندگی آن نیز توسط Xavier Dolan انجام شده است. داستان فیلم مربوط به سال 2015 و در کانادا می‌باشد، قوانین زندگی آنان تغییر کرده‌ است؛ دیگر مادر پدرها می‌توانند بچه‌های ناهنجار و سرکش خود را خیلی راحت به نهادهای تربیتی تحویل دهند.

یاسمن فراهانی فرد

برگرفته از
اسکار
لینک کوتاه

دیدگاه