[باکس آفیس] زن شگفت انگیز، مومیایی را در قبرش گنجاند

نویسنده:

۰۱:۱۶:۳۷

همانند هفته‌ی گذشته فیلم “واندروومن” بی‌رقیب باقی ماند و موفق شد این هفته با شکست “مومیایی” با هنرنمایی تام کروز، صدر جدول باکس‌آفیس را از آن خود کند. “واندروومن” با فروش ۵۷٫۲ میلیون دلاری که داشت با اختلاف خوبی در رتبه اول قرار گرفت. فروش داخلی این فیلم تاکنون به ۲۰۵ میلیون دلار رسیده و فروش بین‌المللی آن نیز ۲۳۰ میلیون دلار می‌باشد تا تنها پس از گذشت دو هفته اکران مجموع فروش فیلم “واندروومن” به رقم ۴۳۵ میلیون دلار برسد.

فیلم “مومیایی” یکی از اکران‌های جدید این هفته بود که نخستین فیلم دنیای تاریک هیولاهای کمپانی یونیورسال به شمار می‌رود. این فیلم آن‌چنان که تهیه‌کنندگان آن انتظار داشتند در ایالات متحده استقبال نشد و با ۳۲٫۲ میلیون دلار فروش افتتاحیه در رتبه‌ی دوم قرار گرفت. اما نقطه قوت این فیلم استقبال خوب در بازارهای بین‌المللی بوده است. “مومیایی” در خارج از ایالات متحده ۱۷۴ میلیون دلار فروش داشته و از نظر مالی ناکامی فیلم را در ایالات متحده پوشش داده است. اگر “مومیایی” نتواند فروش خوبی در مجموع کسب کند می‌توان انتظار داشت یونیورسال در ادامه‌ی پروژه‌ی دنیای تاریک هیولاهایش تغییراتی ایجاد کند.

انیمیشن جدید کمپانی دریم‌ورکس “کاپیتان زیرشلواری” ۱۲٫۳ میلیون دلار فروش کرد و با یک پله سقوط نسبت به هفته گذشته در رتبه سوم قرار گرفت؛ این در حالی است که “دزدان دریایی کارائیب: مردان مرده قصه نمی‌گویند” نیز با یک پله سقوط نسبت به هفته گذشته و فروش ۱۰٫۷ میلیون دلاری در رتبه چهارم قرار گرفت. “نهگبانان کهکشان نسخه دوم” هم‌چنان بعد از گذشت ۶ هفته از اکران در نیمه‌ی بالای جدول باکس‌آفیس قرار دارند. این فیلم این هفته با اضافه کردن ۶٫۲ میلیون دلار دیگر مجموع فروش کلی خود را به رقم ۸۲۸ میلیون دلار رسانده است.

فیلم ترسناک و کم‌هزینه “شب‌هنگام می‌آید” نمایش قابل توجهی داشت و با فروش ۶ میلیون دلاری در رتبه ششم قرار گرفت. کمدی “بی‌واچ” نیز با فروش ۴٫۶ میلیون دلاری رتبه هفتم را از آن خود کرد. دیگر اکران جدید این هفته فیلم “مگان لیوی” که بر اساس داستان واقعی ساخته شده است با فروش ۳٫۸ میلیون دلار در رتبه هشتم قرار گرفت.

این هفته منتظر اکران چه فیلم‌هایی باشیم؟

در هفته جاری سومین قسمت از انیمیشن موردانتظار “ماشین ها” اکران گسترده خود را در سینماهای جهان آغاز خواهد کرد که با توجه به فروش خوب و طرفداران زیاد دو قسمت قبل، انتظار می‌رود این انیمیشن با فروش خوبی همراه شود. همچنین فیلم ترسناک “۴۷ متر پایین‌تر” با بازی مندی مور و کلر هولت دیگر اکران جدید این هفته خواهد بود.

برگرفته از
tinyz
لینک کوتاه

دیدگاه