وعده مدیر XBox برای عرضه ماین‌کرافت روی ویندوزفون

نویسنده:

۰۸:۳۵:۴۳

رئیس بخش ایکس‌باکس مایکروسافت در پاسخ به سوالی درباره ورود بازی ماین‌کرافت به اکوسیستم ویندوزفون تنها به  یک «بله» ساده قناعت کرد. اگرچه تصاحب برندهای صاحب‌نام توسط مایکروسافت حرکت تازه و عجیبی نیست، اما این بله ساده وقتی اهمیت می‌یابد که تیم اصلی ماین‌کرافت در اطلاعیه رسمی معامله‌اش با مایکروسافت، بابت عرضه این بازی روی اکوسیستم موبایل مایکروسافت قولی نداده بود.
 
لذا جواب مثبت جناب رئیس بدین معنی است که مایکروسافت در تلاش است تا پس از نهایی شدن معامله‌اش، نسخه‌ای از بازی را روی ویندوزفون پورت کند. و شاید این لطف شامل حال سرفیس آرتی و ویندوز آرتی هم بشود.
 
اپلیکیشن‌های فراگیر جدید مایکروسافت که قابلیت اجرا روی موبایل، تبلت و پی سی را دارند، نشان‌دهنده یک راه منطقی برای عرضه ماین‌کرافت روی ویندوزفون و همچنین نسخه‌ای به سبک مترو برای ویندوز ۸.۱ و آرتی هستند. اگرچه گفته می‌شود این شرکت با تلاش فراوان مشغول آماده‌سازی نسخه ویژه ایکس‌باکس وان ماین‌کارفت است.
 
حال باید تا پایان سال جاری برای قطعی شدن این معامله صبر کرد. آنگاه مشخص می‌شود که وعده‌های مایکروسافت برای عرضه نسخه مناسب تمام پلتفرم‌ها از Minecraft به کجا می‌رسد؟

عباس واحدی

برگرفته از
Minecraft
لینک کوتاه

دیدگاه