تبدیل گوشی به صفحه‌نمایش دوم + ویدیو

نویسنده:

۱۲:۵۸:۳۳

بله، برنامه‌های کاربردی هستند که به راحتی امکانِ به اشتراک‌گذاری فایل‌ها بین کامپیوتر و تلفن همراه را می‌دهند. تا اینجا که چیز خاصی نیست. اما در این ویدئو خواهید دید که این فناوری کمی پیچیده‌تر است. دو تیم از محققان MIT  سیستمی برای گوشی هوشمند تولید کرده‌اند که THAW نام دارد و به شما امکان می‌دهد فایل‌های خود را به اشتراک بگذارید و از گوشی به عنوان کنترل بازی استفاده کنید. همه این کارها تنها با فشردن گوشی به نمایشگر کامپیوتر امکان‌پذیر می‌شود!
مثلاً همان طور که در ویدئوی دموی زیر می‌بینید، تنها با کشیدن فایل‌های روی گوشی فایل‌ها انتقال پیدا می‌کند؛ انگار که این پوشه روی دسکتاپ بوده است. شبیه همان کاری که با NFC انجام می‌دهید، شما می‌توانید گوشی را کنار صفحه‌نمایش قرار دهید و به هر صفحه‌ای که در حال نگاه کردن به آن بوده‌اید بروید. (البته، لازم به ذکر است که قابلیت Continuity در iOS 8 نیز به طور خودکار همین کار را انجام می‌دهد).
از همه جالب‌تر در مورد بازی است. در واقع، ویدئوی 4 دقیقه‌ای محققان بیشتر بر روی بازی‌های دسکتاپ متمرکز بوده است تا هر استفاده دیگر. برای مبتدیان، گوشی می‌تواند به عنوان یک مرز برای چیزی در بازی عمل کند؛ مثل یک دیوار، یا یک صخره که کاراکتر باید از روی آن بپرد. علاوه بر این، گوشی مانند یک ظرف عمل می‌کند که شما می‌توانید کاراکتر یا سوژه را از بازی بیرون بکشید و سپس دوباره از آن در جایی از صفحه استفاده کنید. با نگه داشتن گوشی روی نمایشگر در هنگام بازی، شما می‌توانید رفتار بازی را عوض کنید؛ مثلاً شاید در زمان حضور گوشی، گیوتین کمی آرام‌تر فرود بیاید.
گوشی هرگز چیزهایی که روی صفحه است را ناپدید نمی‌کند در واقع آنها را باز می‌تاباند؛ به نحوی که کل گوشی در یک آینه دیگر مجسم می‌شود.
ترفند: دوربین پشت گوشی تصاویر کامپیوتر را ثبت می‌کند و یک نرم‌افزار گوشی را پردازش می‌کند و به بیرون کشیدن سوژه‌ها از تلفن همراه شما کمک می‌کند.
مانند همه پروتوتایپ‌ها و مدل‌های نمونه، هنوز معلوم نیست که این فناوری چه زمانی عرضه شود. به گفته محققان MIT، هر گوشی که دوربین پشت و شتاب‌سنج دارد می‌تواند از این فناوری استفاده کند. به عبارت دیگر، هر گوشی هوشمند مدرن!
 
سعیده اکبری
برگرفته از
صفحه‌نمایش دوم
لینک کوتاه

دیدگاه