عکاس ایرانی ۵۰۰۰۰ یورو جایزه را برمی‌گرداند

نویسنده:

۰۴:۴۲:۰۵

 

هنرمند ایرانی نیوشا توکلیان، که به عنوان برنده جایزه عکاسی خبری انتخاب شده بود، جایزه 50000 یوروی خود را بازگرداند. توکلیان می‌گوید بنیان‌گذار سازمان، "ادوارد کارماینیاک" (Edouard Carmignac) در کار او دخالت داشته است و او با بنیاد مربوطه مشاجره‌ای مبنی بر این که به شرایط دریافت جایزه احترام نگذاشته‌اند، داشته و در نهایت نمایشگاه برنامه ریزی شده خود را در ماه نوامبر لغو کرده است.
توکلیان متولد تهران می‌باشد و جایزه photojournalisme Carmignac Gestion در اکتبر 2013 به او اعطا شده بود. او مقاله عکاسی خود را در مورد طبقه متوسط ​​در ایران نوشته و زمانی که مجموعه‌ای از عکس‌های خود را برای این پروژه، بین دسامبر 2013 و آپریل 2014 نشان داد، بنیاد Carmignac به طور کاملا رسمی جایزه‌ای به مبلغ  50000 یورو، در تاریخ 10 جولای در جشنواره عکاسی سالانه Rencontres D'Arles در جنوب فرانسه به او اهدا می‌کند.
هفت هفته بعد، بنیاد بی سر و صدا نمایشگاه برنامه ریزی شده توکلیان را در " Chapelle des Beaux-Arts " پاریس، که به عنوان بخشی از جایزه بود کنار گذاشت. در تاریخ 11 سپتامبر، توکلیان در صفحه فیس بوک خود می‌نویسد "امروز من اعلام می‌کنم که با توجه به تفاوت‌های آشتی ناپذیر برای ارائه کار من، جایزه نقدی را به طور کامل برمی‌گردانم و هم‌چنین از عنوان برنده جایزه Gestion Carmignac برای عکاسی خبری سال 2014 کناره گیری می‌نمایم. همه همکاری‌های خود را با این سازمان و حامی آن، بانکدار سرمایه گذاری فرانسوی ادوارد کارماینیاک، نیز لغو می‌کنم." او اضافه کرد که "از لحظه‌ای که کارهایم را تحویل دادم، آقای کارماینیاک شخصا اصرار بر ویرایش عکس‌ها و هم‌چنین تغییر در نوشته‌های همراه با عکس‌های من داشت. اصرار آقای کارماینیاک در تغییر جنبه‌های اساسی کار من می‌توانست به طور کامل در ماهیت و نتیجه کار تغییراتی ایجاد کند."

یاسمن فراهانی فرد

برگرفته از
عکاس خبری
لینک کوتاه

دیدگاه