«رز وایلی» ۸۰ ساله، برنده جایزه نقاشی جان مورز

نویسنده:

۰۴:۴۸:۰۱

 
جایزه نقاشی جان مورز (John Moores)، یکی از مهم‌ترین جوایز هنری بریتانیا، توسط رز وایلی به دست آورده شد. وایلی 80 ساله، در مراسمی در گالری واکر در لیورپول (Walker Gallery, Liverpool) بیست و نهمین برنده جایزه دوسالانه نام‌گذاری شد، و جا پای نقاشانی از جمله "پاتریک هرون" (Patrick Heron) (1959)، "دیوید هاکنی" (David Hockney) (1967)، "پیتر دویگ" (Peter Doig) (1993) و "سارا پیکستون" (Sarah Pickstone) (2012) گذاشته است. او از لحاظ سنی بزرگ‌ترین دریافت کننده این جایزه می‌باشد.
نقاشی وایلی به نام PV Windows و Floorboards و چهار شخصیت زن نشسته و ایستاده در یک فضای گالری سفید را نشان می‌دهد. "ساندرا پنکت" (Sandra Penketh)، مدیر گالری هنری لیورپول، می‌گوید که "رز یک نقاش قابل توجه و یک برنده شایسته است. کار رز بلافاصله بعد از ورود به اتاق قضاوت مورد توجه همه واقع شد و این امر از آغاز توانست یکی از نکات برجسته و روشن هم‌چنین امتیازی برای نمایشگاه امسال باشد. این نقاشی و رسیدن به تعادل جالب آن، حاوی رنگ‌های جسورانه و فرم و احساس رمز و راز و یک داستان ناتمام است. سبک تازه او، غیر قابل پیش بینی می‌باشد و این همه آن چیزی است که از برنده جان مورز انتظار می‌رود."
وایلی برنده 25000 پوند شد در حالی که چهار هنرمند دیگر از جمله رائه هیکس (Rae Hicks)، ژولیت لوسک (Juliette Losq)، الساندرو راهو (Alessandro Raho) و مندی پین (Mandy Payne) هر کدام 2500 پوند دریافت نمودند.

یاسمن فراهانی فرد

برگرفته از
رز وایلی
لینک کوتاه

دیدگاه