خانه هیدرو-الکتریک و تبدیل انرژی امواج اقیانوس به الکتریسیته

نویسنده:

۱۱:۴۵:۴۲

این خانه طرحی الهام گرفته از توتیای دریایی دارد و از مهار جزر و مد دریا و امواج خروشان آن نیروی الکتریسیته مورد نیاز خود را تامین می کند. البته بخش دیگری از تامین انرژی این خانه زیبا بر عهده سلول‌های الکتروولتایی و انرژی خورشیدی است. این خانه زیبا که به عنوان طرح مفهومی جهت اجرا در خلیج Llandudno آماده شده، از دو بخش ثابت و متحرک تشکیل شده است. بخش ثابت همچون لنگر عمل کرده و خانه را در مکان خود محکم نگه می دارد و بخش متحرک داخل آن با جریان امواج به حرکت در آمده و نیروی الکتریسیته لازم را تولید می کند.
 
قرار است بخش خارجی به شکل نیم‌دایره و از جنس بتن بوده و در ساحل محکم شود. این بخش همچنین با سلول‌های خورشیدی پوشانده شده تا بهترین بهره را از آفتاب تند منطقه ببرد. تامین انرژی اصلی خانه بر عهده برق تولیدی توسط ژنراتورهای الکترومغناطیسی است که در زیر آن قرار گرفته‌اند. برای استفاده حداکثری از انرژی امواج، بخش زیرین این بنا به صورت مشبک ساخته شده تا آب از چندین کانال مجزا به میانه فضای ثابت و متحرک روانه شود.
 این خانه هیدرو-الکتریک برای تبدیل نیروی امواج به الکتریسیته از سیستم توربین الکترومغناطیسی بهره می برد که  از آهنرباهای نئودیومی و سیم‌پیچ های مسی تشکیل شده و به شیوه القایی انرژی امواج را به برق تبدیل می کند. برای اینکه این حرکت دورانی حداکثر کارایی خود را داشته باشد، بخش داخلی از آلیاژ آلومینیوم بدون آهن بسیار سبک ساخته شده است. بخش قابل سکونت خانه هم از سه ماژول جداگانه ساخته شده که به راحتی سر هم می شوند و بسته به نیاز صاحبخانه به اتاقها شکل می دهند.عباس واحدی
برگرفته از
خانه هیدرو-الکتریک
لینک کوتاه

دیدگاه