داغ سنگین حریق در پرتغال

نویسنده:

۱۲:۵۸:۱۲

آتش‌سوزی سهمگینی کشور پرتغال را در بر گرفت.

در اوایل هفته، آتش‌سوزی گسترده‌ای در مرکز پرتغال دست کم ۶۳ نفر را به کام مرگ کشاند و ۱۳۵ نفر را مصدوم کرد. بسیاری از افرادی که در این حادثه جان باختند در خودروهای خود حبس شده بودند و راه فرار نداشتند.

بیش از ۱۶۰۰ نفر از مأموران آتش‌نشانی هنوز در حال اطفای حریق هستند و انتظار می‌رود با شروع موج گرما و بروز صاعقه‌های بزرگ این آتش‌سوزی تحریک شده و به جاهای دیگری نیز کشیده شود. دولت پرتغال سه روز عزای عمومی برای همدردی با خانواده‌های قربانیان این حریق مهیب اعلام کرد.

عده بسیار زیادی از شهروندان مناطق روستایی و شهری اطراف آتش‌سوزی را تخلیه کرده و به شهرهای دیگر مهاجرت کرده‌اند. زبانه‌های تند آتش و دود عظیم برخاسته از درختان سوخته جنگل از فاصله چند کیلومتری منطقه آتش‌سوزی کاملاً مشهود است. جنگل در آتش می‌سوزد و بسیاری از مردم روستاهای اطراف فقط با اندوه نظاره‌گر این مصیب عظمی هستند که انگار تمام‌شدنی نیست و هرگز فروکش نخواهد کرد.


نیروهای امداد صلیب سرخ و مأموران پلیس به مردم روستاهای اطراف کمک می‌کنند تا هر چه سریع‌تر خانه‌های خود را تخلیه کنند زیرا دیر یا زود آتش خانه‌های آنها را نیز در بر خواهد گرفت. سربازان نیز خانه‌های خالی از سکنه و ویرانه‌های سوخته را برای احتمال وجود اجساد یا آنهایی که در خانه‌هایشان حبس شده و از غافله ترک شهر جا مانده‌اند بررسی می‌کنند.

این طور که گفته می‌شود، این آتش‌سوزی جنگلی از مهلک‌ترین و مرگبارترین آتش‌سوزی‌های جنگلی در تاریخ این کشور بوده است. در ادامه، می‌توانید تصاویری از این فاجعه جانکاه را مشاهده کنید.


برگرفته از
theatlantic
لینک کوتاه

دیدگاه