نکسوس ۹ گوگل توسط HTC تولید شده و به زودی می‌آید!

نویسنده:

۰۲:۴۰:۳۰

اچ‌تی‌سی از سال ۲۰۱۱ دیگر تبلتی نساخته است. و البته از سال ۲۰۱۰ هیچ ابزار نکسوسی نیز تولید نکرده. اما به زودی این داستان به سر خواهد آمد و ابزاری جدید توسط این شرکت رونمایی می‌شود: نکسوس ۹.
 
شایعات تابستانی در آخرین روزها به اوج خود رسیده‌اند و امروز منابع وال‌استریت ژورنال هم تایید کرده‌اند که تبلت نکسوس ۹  نتیجه همکاری گوگل و اچ تی سی خواهد بود. شرکتی که تولید کننده نکسوس وان بود. وال‌استریت می گوید مهندسان HTC مدتی است که میان مانتین‌ویو (دفتر مرکزی گوگل) و مقر اچ‌تی‌سی در تایوان مشغول رفت‌وآمد هستند. و تا اینجا مطمئن است که همکاری دو شرکت به توسعه و تولید محصولی ۹ اینچی خواهد انجامید.
 
البته اوایل ماه جاری میلادی نیز در شکایت قضایی انویدیا از کوالکام و سامسونگ ذکر شده بود: «اچ‌تی‌سی نکسوس ۹ احتمالا در سه ماهه سوم ۲۰۱۴ به بازار خواهد آمد و از پردازنده تگرا کی ۱ بهره‌مند خواهد شد.»
 
حتی اگر گزارش امروز وال‌استریت ژورنال را نادیده بگیریم، هنوز شواهد کافی در خصوص موجودیت نکسوس ۹ در دست داریم و می‌دانیم به زودی راهی بازار خواهد شد. و البته می دانیم که احتمالا این تبلت از نظر کارایی و قیمت به نکسوس ۱۰ تولیدی سامسونگ نزدیکتر خواهد بود، تا نکسوس ۷ ارزان قیمت ایسوس.
 
اغلب منابع معتقدند که گوگل همزمان با عرضه آپدیت مهم Android L که وعده انجام آن را در پاییز داده است، نکسوس ۹ را هم رونمایی خواهد کرد.  سخت‌افزاری که به بهترین شکل می‌تواند همراه و همگامی مناسب برای چنین نرم‌افزاری باشد.

عباس واحدی

برگرفته از
نکسوس ۹ گوگل
لینک کوتاه