تراریوم‌ و دیش گاردن‌تان را تزئین کنید! (چادر و فنس)

نویسنده:

۰۱:۰۳:۱۸

با استفاده از وسایل دم دستی و روشی آنقدر ساده که حتی فکرش را هم نمی‌کنید می‌توانید وسایل زینتی زیبا و کوچکی برای تراریوم، دیش گاردن و حتی گلدان‌هاتان بسازید!

ترکیب چادر و فنس حال و هوایی رویایی به تراریوم‌تان می‌دهد! هر دوی آنها با استفاده از چوب کبریت و مواد ساده ای که در هر مغازه ای پیدا می‌شوند ساخته شده‌اند. ما در این آموزش برای ساخت چادر از پارچه ای با طرح توت فرنگی استفاده کردیم تا نتیجه جذاب تر باشد! شما هم از پارچه‌ای جالبتر با رنگ های جذابی که به رنگ گیاهان‌تان هم بیاید استفاده کنید!

چه چیزهایی نیاز دارید؟

– چوب کبریت

– نخ

– پارچه

– سیم

– چسب حرارتی

– قیچی

– پرگار

مرحله اول: پایه را بسازید

۲ عدد از چوب کبریت‌ها را روی هم بگذارید به طوری که نقطه تلاقی ۱ سانتی متر از بالای هر چوب کبریت فاصله داشته باشد و دو چوب کبیریت با هم تشکیل یک ایکس بدهند.

چوب کبریت‌ها را در محل تلاقی با چسب حرارتی به هم بچسبانید و اجازه دهید خشک شوند.

مرحله دوم: چوب کبریت سوم را اضافه کنید

چوب کبریت سوم را به وسیله چسب حرارتی به دو چوب کبریت بچسبانید و یک سه پایه درست کنید.

مرحله سوم: پارچه را ببرید

به وسیله پرگار نیم دایره ای روی پارچه انتخابی‌تان بکشید. اندازه نیم دایره را جوری تنظیم کنید که با ارتفاع چوب کبریت‌ها هماهنگ باشد. نیم دایره رسم شده را ببرید.

مرحله چهارم: پارچه را بچسبانید

پارچه را دور سه پایه بپیچید و به وسیله چسب حرارتی به آن بچسبانید. حواستان باشد که راه ورود چادر را مسدود نکنید !

مرحله پنجم: نخ پیچی کنید!

 ۶ سانتی متر از نخ را ببرید و دور قسمت بالایی چادر بپیچید.

مرحله ششم: فنس درست کنید!

چوب کبریت‌ها را در اندازه های ۱٫۵ تا ۲ سانتی متری ببرید.

مرحله هفتم: سیم بپیچید

دور هر چوب کبریت چند دور سیم بپیچید و سپس به سراغ چوب کبریت بعدی بروید و به این ترتیب چوب کبریت ها را به هم مرتبط کنید. این کار را تا زمانی که طول فنس به میزان دلخواه‌ تان برسد ادامه دهید.

مرحله هشتم: بچینیدشان!

حالا نوبت به سوار کردن فنس‌ها و چادرتان رسیده. آنها را در نقطه مناسبی از تراریوم، دیش گاردن یا خاک گلدان‌تان قرار دهید. برای اینکه بر روی خاک بایستند مقداری به درون خاک فشارشان دهید. می‌توانید با استفاده از سنگ، خزه یا عروسک‌های کوچک زندگی خیالی درون تراریوم‌تان درست کنید! این قسمت بستگی به سلیقه خودتان دارد که تا چه اندازه می‌خواهید به آن پر و بال دهید!

از هنر دستتان لذت ببرید!

 

برگرفته از
bhg
لینک کوتاه

دیدگاه