۱۵ مکان ممنوعه روی کره زمین!

نویسنده:

۰۳:۵۲:۵۳

حتی اگر هم بتوانید به این مکان‌ها سفر کنید، به شما اجازه نمی‌دهند پایتان به نزدیک آنها برسد!

وقتی در حال برنامه‌ریزی برای تعطیلات خود هستید، دنیا زیر نوک انگشتان شماست. به کجا سفر کنید؟ مقصد بعدی شما کجاست؟ چطور بروید؟ وقتی به مقصد برسید، چه چیزی در انتظار شماست؟ با این فکرهایی که در سر دارید، لازم است بدانید که برخی مکان‌ها هستند که بازدید از آنها ممنوع است و دلیل خوب و مشخصی هم برای ممنوع کردن آنها وجود دارد.

در این مطلب، تصمیم داریم شما را با مکان‌هایی در سر تا سر دنیا آشنا کنیم که تا آخر عمر هرگز پا به آنجا نخواهید گذاشت و ناکام از بازدید آنها از دنیا رخت خواهید بست.

جزیره مار، برزیل

این جزیره که بسیار دور از ساحل برزیل است خانه افعی سرنیزه‌ای طلایی است. این گونه از مارها سمی هستند و زهر آنها می‌تواند پوست انسان را آب کند و در نهایت به سرعت انسان را به هلاکت برساند. دولت برزیل ورود مسافران و گردشگران به این جزیره را قدغن کرده است. این طور که پیش‌بینی می‌شود ۴ هزار مار در این جزیره زندگی می‌کنند. یعنی یک مار در هر متر مکعب از این جزیره! پا گذاشتن به این جزیره برای هر کس قطعاً در حکم یک کابوس خواهد بود.

منطقه ۵۱، نوادا

اگر نمی‌دانید منطقه ۵۱ کجای دنیاست، بهتر است کمی در گوگل جست‌وجو کنید. منطقه ۵۱ یک منطقه دولتی است که معلوم نیست در این مکان روی چه چیزی در حال آزمایش هستند. این مکان در گذشته برای تست هواپیماهای خاص استفاده می‌شد و خیلی از مردم فکر می‌کردند سفینه آدم فضایی‌ها را در حال پرواز در آسمان می‌بینند. اما این تفکر مربوط به سال‌های گذشته بود. اما اکنون چه اتفاقی افتاده است؟ ما تنها می‌توانیم حدس بزنیم که در این منطقه چه اتفاقاتی در حال رخ دادن است اما وجود این منطقه تا سال ۲۰۱۳ از طرف دولت به طور رسمی اعلام نشده بود.

جزیره سنتینل شمالی، آندامَن

این یک جزیره شگفت‌انگیز در آن سوی سواحل تایلند است که یکی از بدوی‌ترین قبایل دنیا در آنجا می‌زید. این جزیره زیبا با صخره‌های مرجانی بزرگ احاطه شده است که هر قایقی که به آن نزدیک شود را خرد می‌کند. اگر یک وقت به سرتان زد که از این صخره‌ها عبور کنید، فقط بدانید که قبایلی وحشی که از خطرناک‌ترین قبایل دنیا هستند انتظار شما را می‌کشند و تا چند لحظه دیگر باید مرگ خود را به چشم ببینید. در اوایل سال ۲۰۰۰، دو مرد ماهیگیر در حال صید ماهی گم شدند و در سواحل سنتینل شمالی لنگر انداختند. یک قبیله آنها را پیدا کرد و به کام مرگ کشاند. هندوستان بارها و بارها سعی کرده است تا با این گروه از مردم ارتباط برقرار کند اما هیچ فایده‌ای نداشته است. در حال حاضر، شما به دلایل امنیتی تا شعاع ۵ کیلومتری باید از این جزیره دور باشید.

خزانه جهانی بذر سوالبارد، نروژ

این خزانه جهانی ۸۶۴ هزار و ۳۰۹ نمونه بذر یا دانه از سراسر جهان را در دل خود پنهان دارد. این بذرها باید از تمامی بلایای طبیعی یا انسانی محافظت شود تا فرصتی برای بازسازی پس از بلایای احتمالی در آینده وجود داشته باشد. خزانه جهانی بذر در سوالبارد ایسلند واقع شده و در مکانی ساخته شده است که افراد خاصی می‌توانند به ساختمان اصلی ان دسترسی پیدا کنند. فقط اندک شخصیت‌هایی هستند که می‌توانند در روزهای خاصی که برای پذیرش بذر و دانه است وارد این ساختمان شوند.

باغچه بوهمیان، سان فرانسیسکو

احتمالاً یکی از انجمن‌های عجیب و مرموز در امریکا گردهمایی‌های باغچه بوهمیان است. چیزی که باعث شده این گردهمایی‌ها و این گروه از سایر دورهمی‌ها مستثنی باشد این است که شرکت‌کنندگان آن از ثروتمندترین و قدرتمندترین افراد امریکا بودند. برای ورود به این باشگاه باید ۲۵ هزار دلار بپردازید و ۱۵ سال در فهرست انتظار باشید. بعد، هر سال هم لازم است ۵ هزار دلار بابت حق عضویت پرداخت شود. برخی از اعضای نامی این گردهمایی‌ها جورج بوش، کلاینت ایست‌وود و ریچاد نیکسون هستند. مخلص کلام این که پیمان برادری در این گروه شامل چندین گروه متنوع است که در باغچه بوهمیان گرد هم جمع می‌شوند و هر کدام نقش‌های مختلفی دارند. تاکنون تنها دو نفر توانسته‌اند به این دورهمی نزدیک شوند. یک فیلم‌ساز و یک نویسنده که چهار ساعت بعد دستگیر شد.

جزیره سورتسی، ایسلند

این جزیره زیبا بسیار جوان است و در سال ۱۹۶۳ پس از فوران آتشفشان شکل گرفت. در حال حاضر، کسی حق نزدیک شدن به این جزیره را ندارد و تنها جزیره‌ای است که هیچ انسانی پای به آنجا نگذاشته است. البته، دانشمندان برای مطالعه و انجام تحقیقات به این جزیره می‌روند اما پس از اتمام کار باید پاکسازی لازم را انجام دهند. آنها در یک کابین کوچک می‌خوابند تا کوچک‌ترین گزندی به زمین این جزیره وارد نکنند.

کلیسای صندوق عهد

کلیسای صندوق عهد حاوی دو لوح سنگی است که ده فرمان خدا به حضرت موسی روی آن حک شده است. ادعا می‌شود که چوبدستی هارون و یک قوری سبوس نیز در آن گنجانده شده. این ماده را خدا به مردم اسرائیل می‌داد تا خودشان را در برابر خطرات سفر در بیایان حفظ کنند. تنها یک کشیش است که اجازه دارد این صندوقچه را ببینید. این باور وجود دارد که اگر فرد دیگری آن را ببینید، منفجر خواهد شد.

پریپیات، اوکراین

شهر پریپیات در سال ۱۹۷۰ شکل گرفت. این شهر شلوغ ۴۹ هزار و ۳۶۰ نفر جمعیت دارد. متأسفانه، پریپیات نزدیک چرنوبیل واقع شده است که یک روز پس از فاجعه هسته‌ای در سال ۱۹۸۶ به طور کل خالی از سکنه شد.

دیگو گارسیا، قلمرو بریتانیا در اقیانوس هند

جزیره زیبای دیگو گارسیا در اواسط اقیانوس هند روزگاری منزلگاه ۲ هزار نفر بود. در سال ۱۹۷۳، بریتانیا همه ساکنان این جزیره را از آن بیرون راند تا امریکا بتواند پایگاه نظامی خود را در کل جزیره بسازد. امروزه، این جزیره هنوز پایگاه نظامی ارتش امریکاست.

غارهای لاسکاکس، فرانسه

مجموعه غارهای لاسکاکس در جنوب فرانسه واقع شده و حاوی دیوارنگاره‌هایی است که طبق تخمین‌ها متعلق به ۲۰ هزار سال پیش است. تا اواسط سال‌های ۱۹۰۰، بازدید از این غارها برای عموم آزاد بود اما به دلیل تخریب عجیب آثار هنری، بازدید از این جاذبه گردشگری در سال ۱۹۶۳ برای عموم مردم ممنوع شد. تصویری که مشاهده می‌کنید نمایشگاهی است که برای بازسازی آثار هنری غار در موزه برای تماشای مردم ساخته شده است.

متروی ۲، مسکو

متروی ۲ چهار خط مسیر ریلی است که در ۵۰ تا ۲۰۰ متری زیر زمین واقع شده است و کرملین را به سرویس امنیت فدرال متصل می‌‌کند. آن طور که گمان می‌رود این مسیر ریلی در زمان رژیم ژوزف استالین ساخته شده است و هنوز هم توسط وزارت دفاع و اداره عالی برنامه‌های ویژه مورد استفاده قرار می‌گیرد.

بانک شمش‌های طلا، انگلیس

این یکی از مکان‌هایی است که خودتان هم می‌دانید که اجازه ورود به اینجا را ندارد. بله، همان طور که مشاهده می‌کنید تمام این قالب‌های طلا شمش‌های طلای واقعی هستند که بین افراد و کشورهای مختلف مبادله می‌شوند. هر کدام از این قطعات وزن و شماره سریالی دارد که در انتهای آن چاپ شده است. تغییر مالکیت شمش‌های طلا از فردی به فرد دیگر یعنی افزودن شماره سریال شمش به شماره حساب مالک جدید و پاک کردن شماره سریال از حساب مالک قبلی.

موزه آموزش امنیت ملی جیانگ‌شو، چین

این موزه تنها برای شهروندان چینی قابل دسترسی است. در این موزه مصنوعات و لوازم بسیاری از فنون و اختراعاتی که طی صدها سال گذشته برای پیروزی در جنگ‌ها و غلبه بر دشمن به کار می‌رفته به نمایش گذاشته شده است. عکس‌برداری از داخل ساختمان این موزه ممنوع است و میهمانان باید هنگام بازدید از ادوات جنگی تاریخی نهایت دقت را به خرج دهند.

منطقه حفاظت‌شده جاوارا، برزیل

منطقه حفاظت‌شده جاوارا یکی از مناطقی است که به شدت تحت کنترل و حفاظت است تا هیچ انسانی به آنجا راه پیدا نکند. پس از سال‌ها شگفتی و تعجب که آیا قبایل وحشی در آنجا زندگی می‌کنند یا نه، تصاویری ثبت شده که دلالت بر آن دارد که قبایل بدوی با تمام قدرت خود در خانه‌هایی دراز و کلبه‌هایی عجیب به همراه خانواده‌هایشان در این جنگل انبوه روزگارشان را سپری می‌کنند.

اتاق ۳۹، کره شمالی

مرموزترین اتاق در کره شمالی! اگر توانستید به کره شمالی بروید، اتاق ۳۹ قطعاً یکی از محدودیت‌های بازدید از این کشور است که به دلیل انجام کارهای غیرقانونی در این اتاق و فساد در سراسر کشور امکان بازدید از آنجا وجود ندارد. این ادعا وجود دارد که کره شمالی در حال چاپ پول تقلبی امریکاست که جای وجه رایج کشور خودشان را بگیرد که تقریباً ارزش آن صفر است. اما این تنها چیزی نیست که در این اتاق انجام می‌شود. داروهای غیرقانونی زیادی هستند که در اتاق ۳۹ انبار شده‌اند. لازم به ذکر نیست که شما هم چندان علاقه‌ای به بازدید از آنجا نخواهید داشت.

 

برگرفته از
escapehere
لینک کوتاه

دیدگاه