چطور از حس عذاب‌آور  تنهایی خلاص شویم؟

نویسنده:

۱۰:۰۲:۲۲

احساس تنهایی می تواند منجر به استرس، خشم و افسردگی شود. اما خوشبختانه راه‌هایی برای مقابله با این مشکل وجود دارد. در ادامه، بعضی از روش‌هایی که به حل این احساس ناخوشایند می‌تواند کمک کند را معرفی می‌کنیم:

  • برای درک رنج حاصل از احساس تنهایی باید به خود زمان بدهید. علتی که باعث شده در این موقعیت دردناک قرار بگیرید را کشف کنید. از خودتان بپرسید آیا در جمع‌های دوستانه احساس تنهایی می‌کنید و یا به خاطر اینکه کسی را برای حرف زدن ندارید این احساس در شما به وجود آمده است.
  • با دوستان قدیمی تماس بگیرید و با آشنایان و فامیل زمان بیشتری برای گشت و گذار و معاشرت صرف کنید. وقتی که در حال مقابله با احساس تنهایی هستید بودن با کسانی که با آنها بزرگ شده‌اید احساس رضایت و تاثیر مثبتی در شما ایجاد می‌کند.
  • به اتاق‌های کنفرانس و انجمن‌های اینترنتی سر بزنید. یکی از بهترین راه‌ها برای پیدا کردن هم صحبت و دوستان جدید استفاده از فضای مجازی است.
  • با انجام فعالیت‌های داوطلبانه مانند پرستاری از سالمندان، کمک به بیماران در درمانگاه‌ها، بیمارستان‌ها، و دردمندان در کلیسا و یا سازمان‌های حمایت از حیوانات این احساس در شما کاهش پیدا می‌کند. فعالیت‌های داوطلبانه نه تنها باعث می‌شود شما با مردم در ارتباط باشید بلکه در شما احساس خوب و مفید بودن را ایجاد می‌کند.
  • برای خود یک سرگرمی انتخاب کنید تا احساس تنهایی را در شما کاهش دهد. انجام کارهای دستی، حضور در کلاس‌های صنایع دستی و مشغول شدن به این فعالیت‌ها در شما اشتیاق را به وجود می‌آورد. به مکان‌های مختلف بروید. از پیاده روی لذت ببرید و حتی به سمینارهایی بروید که به شما در مقابله با احساس تنهایی و مشکلات مربوط به آن کمک می‌کند.
  • به مشاوره‌های گروهی بپیوندید. اگر با مشاور در ارتباط هستید از او بخواهید که یک مشاوره گروهی مناسب به شما معرفی کند. از روزنامه‌های محلی برای پیدا کردن این گروه‌ها کمک بگیرید. برای مقابله با این احساس  ناخوشایند در سمینارهایی با این موضوع حضور پیدا کنید.

برگرفته از
eHow
لینک کوتاه

دیدگاه