۱۵ سال عکاسی خانم آفتاب‌پرست

نویسنده:

۰۳:۲۸:۳۸

برای 15 سال گذشته، عکاس "دیتا پپه" (Dita Pepe)، تمام محدودیت‌ها را برای ترکیب‌های منحصر به فرد خود از پرتره‌ها عقب زده است: او از خودش همراه با دیگر افراد جالب‌انگیز عکاسی کرده است؛ اما نه تا زمانی که از آرایش، لباس و مکان مناسب استفاده نکرده است، تا بتواند خودش را در تصویر آن‌ها تطبیق دهد و در زندگی آن‌ها قدم بگذارد.
همانطور که توسط هافینگتون پست گزارش شده است، این عکس‌ها در حال حاضر موضوع رساله جدید دیتا پپه می‌باشند "Dita Pepe: Self-Portraits".
این عکاس متولد شده در چک، کار خود را از سال 1999 آغاز نموده است و در طول سال‌ها، دامنه پروژه خود را گسترش می‌دهد که شامل " Self Portraits with Men" نیز شده است. در این پروژه او با عکس انداختن با دیگران، خود را به عنوان همسر و یا مادر در خانواده تبدیل کرده است. در این زندگی‌های خیالی، هنرمند با طیف گسترده‌ای از مردان، زنان، کودکان، و بستگان جفت شده است.
اثر بدست آمده چیزی فراتر از نژاد، سن، فرهنگ، و وضعیت اجتماعی می‌باشد. در بسیاری از عکس‌ها، او پرتره فرزند دختر خود را نیز وارد تصویرها می‌کند و در خانواده ساخته شده مخلوط می‌شود. او سعی می‌کند خانواده‌ای واحد بسازد و آن‌ها را قانع کند که ممکن است، این عکس به نحوی به عنوان آخرین عکس باشد.
اگرچه ممکن است که در ابتدای کار عکس‌های دیتا پپه ما را به یاد تصاویر پیشگامانه "سیندی شرمن" (Cindy Sherman) آفتاب پرست از سری "عکس‌های بدون عنوان"  بیاندازد، اما شایان ذکر است این تنها آرکه‌تایپ آشنا نیست که او آن‌ها را مجسم می‌کند، بلکه افراد واقعی می‌باشند که دیتا آن‌ها را تقلید می‌کند.

 

یاسمن فراهانی فرد
 
برگرفته از
عکاسی
لینک کوتاه