فوت‌وفن تعمیر پرینتری که جوهرش خشک شده است

نویسنده:

۰۸:۳۰:۳۸

با اینکه چاپگرها یا پرینترهای جوهری (inkjet) به دلیل کیفیت بالای تصویری که چاپ می‌کنند و قیمت پایینی که دارند بسیار پرطرفدار هستند اما از معایبشان این است که اگر به طور مرتب استفاده نشوند خشک می‌شوند.

یک کارتریج به ندرت به طور کامل خشک می‌شود اما خیلی هم رایج نیست که نازل‌ها یا منافذ و دریچه‌های چاپگر با جوهرهای خشک مسدود شود. در این حال، شاید گاهی اوقات مجبور باشید یک کارتریج جوهری جدید بخرید.

اول از همه به شما توصیه می‌کنیم که خودتان آستین بالا بزنید و آن را تعمیر کنید تا بتوانید از کارتریج کنونی خود دوباره استفاده کنید.

تمیزکاری خودکار

پاک کردن سر چاپ در پرینتر شما باید نقطه شروع باشد. این قسمت معمولاً شامل درایور پرینتر یا کلیدهای کنترل می‌شود. برخی از پرینترها کلیدی به منظور تمیز کردن خودکار روی کنترل پنل خود دارند. شما با این کار، یک چاپ امتحانی با استفاده سنگین از جوهر خواهید داشت و با انجام مکرر این کار جوهر خشک به راه می‌افتد و منافذ باز می‌شود.

پاک کردن دستی

بیشتر جوهرها محلول در آب هستند. بنابراین، اگر با پاک کردن خودکار توسط پرینتر دریچه نازل‌ها باز نشد، می‌توانید از آب گرم استفاده کنید. کارتریج را در یک کاسه کم عمق یا پیاله آب گرم به مدت ۵ تا ۱۰ دقیقه فرو کنید. سپس، کارتریج را از آب بیرون بیاورید و حداقل روی یک پارچه یا حوله قرار دهید تا خشک شود. البته پیشنهاد ما این است که بگذارید از شب تا صبح به حال خودش بماند. وقتی کارتریج کاملاً خشک شد، آن را دوباره داخل دستگاه چاپگر خود بگذارید و فرایند تمیز کردن خودکار را بار دیگر انجام دهید. اگر باز هم دیدید که این روند موفق نبوده است، دوباره کارتریج را بردارید و با یک گوش پاک‌کن یا دستمال نرمی که آغشته به الکل است به آرامی منافذ را باز کنید.

اگر پس از انجام این کار و تست تمیز کردن خودکار باز هم مشکل داشتید، بهتر است دیگر کارتریج خود را عوض کنید و یک کارتریج نو بخرید.

برگرفته از
itstillworks
لینک کوتاه

دیدگاه