نحوه درست کردن کرم برنزه کننده خانگی برای گرفتن حمام آفتاب

نویسنده:

۱۲:۳۰:۳۸

آیا دوست داراید که با هزینه بسیار پایین یک کرم برنزه کننده خانگی بسیازید در حالی که تاثیر آن به خوبی هر کرمی که می‌توان در بازار پیدا کرد باشد؟

اگر شما جزو آن دسته از افرادی نیستید که برای برنزه شدن، از اسپری‌ها و کرم‌های برنزه کننده بدون آفتاب استفاده می‌کنند، پس می‌توانید از این کرم خانگی هم در سالن و هم برای گرفتن حمام آفتاب استفاده کنید. کرمی که قصد داریم به شما معرفی کنیم امتحان خود را به خوبی پس داده است و می‌توانید از این کرم هر زمان که در زیر نور خورشید هستید استفاده کنید. به نظر می‌رسد که این کرم حتی می‌تواند بسیار موثر‌تر از انواع کرم‌های برنزه کننده در فروشگاه‌ها باشد. نکته بسیار خوب دیگر اینکه، تهیه این کرم بسیار آسان می‌باشد!

و اما مواد مورد نیاز:

۱- روغن نارگیل

روغن نارگیل یک سرعت دهنده عالی برای برنزه شدن است زیرا مانند یک ذره بین عمل می‌کند و نور خورشید و همچنین اشعه UV بیشتری را به خود جذب می‌کند. اشعه UV باعث تولید ملانین می‌شود که برای پروسه برنزه شدن مورد نیاز است.

همچنین روغن نارگیل باعث حفظ رطوبت بدن می‌شود. این مساله بسیار مهم است زیرا نبود مرطوب کننده پوست را به سرعت پیر و پوسته پوسته می‌کند . همچنین نبود مرطوب کننده باعث می‌شود رنگ بدن تیره‌تر از چیزی که انتظار دارید، بشود. اساسا روغن نارگیل باعث می‌شود که بتوانید حمام آفتاب خود را طولانی‌تر کنید.

۲- لانولین

لانولین نوعی روغن است که در عطاری‌ها یافت می‌شود. هدف اصلی استفاده از لانولین خاصیت نرم کنندگی آن است. لانولین می‌تواند مکمل خوبی برای روغن نارگیل باشد و اگر قصد دارید که یک حمام آفتاب طولانی مدت داشته باشید، این روغن بسیار ضروری است.

لانولین همچنین برای افرادی که پوست حساسی دارند بسیار خوب است زیرا دارای خاصیت ضد حساسیت می‌باشد بدین معنی که باعث هیچ گونه حساسیت و سوزشی در فرد نمی‌شود.

۳- چای سیاه

چای سیاه دو نقش مهم را بازی می‌کند:

  • به عنوان یک رنگ دهنده عمل می‌کند و مقداری رنگ به پوست می‌دهد.
  • حاوی مقدار زیادی آنتی اکسیدن می‌باشد که با هرگونه مشکل و حساسیت بعد از آفتاب گرفتن مبارزه می‌کند.

طرز تهیه:

  • گام اول – مقداری چای درست کنید

۳/۴ فنجان را آب جوش بریزید و ۳ کیسه چای سیاه را به مدت چند دقیقه درون آن بگذارید.

  • گام دوم: مخلوط کن خود را روشن کنید

۱/۴ فنجان روغن نارگیل، ۱/۴ فنجان لانولین و ۱/۴ فنجان چای را در یک مخلوط کن بریزید و هنگامی که در حال مخلوط شدن هستند به آرامی نصف دیگر فنجان چای را به آن اضافه کنید و آنقدر هم بزنید تا مخلوط شما یکدست شود.

به همین سادگی لوسیون بزنزه شما حاضر است.

  • چند توصیه:

این لوسیون خانگی سرعت برنزه شدن را بسیار سرعت می‌بخشد. اگر پوست تقریبا سفیدی دارید، به شما توصیه می‌کنیم که بیشتر از ۱۰ دقیقه زیر نور آفتاب نباشید زیرل ممکن است دچار سوختگی و قرمزی زیادی شود.

پس از تمام شدن حمام آفتاب نیازی نیست تا به سرعت کرم را از روی پوست خود پاک کنید زیرا با این کار تمام مواد مفید داخل کرم از بین می‌رود و نمی‌تواند جذب پوست شما بشود. بهتر است که حداقل دو ساعت بعد، بدن خود را بشویید. همچنین بعد از تمام شدن کار، لباس تمیز یا سفید نپوشید زیرا ممکن است باعث لکه شود.

 

برگرفته از
topbeautybrands
لینک کوتاه

دیدگاه