از غذا، غذا پرورش دهید!

نویسنده:

۰۴:۳۲:۰۸

این سبزی‌ها و میوه‌ها خودشان را دوباره پرورش می‌دهند. و تعدادی از آنها برای این کار تنها نیاز به آب دارند! خودتان ببینید!

۱- ریحان

هیچ چیز بهتر از یک دسته ریحان پرورش داده خودتان نیست! و اینکه می‌توانید آن را حتی در آشپزخانه خودتان هم پرورش دهید از آن هم بهتر است! یک شاخه ریحان به طول ۱۰ تا ۸ سانتی متر ببرید. برگ‌های پایینی شاخه را جدا کنید و آن را در لیوانی آب قرار دهید. لیوان را در محل نورگیری از خانه و به دور از نور غیر مستقیم قرار دهید. بعد از چند روز ریشه‌های مو مانند ریحان ظاهر می‌شوند. حالا گیاه را به گلدان کوچکی پر از خاک گلدان منتقل کنید.

۲- زنجبیل

زنجبیل، این گیاه خوش بو و خوشمزه، خواص درمانی بیشماری هم دارد!  ریشه زنجبیل (همان قسمتی از زنجبیل که می‌شناسید و مصرف می‌کنید) می‌تواند دوباره کل گیاه را بازسازی کند!

یک گلدان را با خاک گلدان پر کنید و زنجبیل را در آن بکارید. سپس به خوبی آبیاریش کنید. زنجبیل را در پاییز بکارید. می‌توانید آن را در اواخر بهار که هوا و زمین حسابی گرم هستند به باغچه انتقال دهید.

۳- سیب زمینی

آن زائده‌های عجیب و غریب روی سطح سیب زمینی ها را دیده اید؟ به آنها چشم سیب زمینی می‌گویند و شما همین “چشمها” را برای رشد دوباره سیب زمینی در زمین می‌کارید!

برای شروع به فضای یک قسمت از باغچه و یا گلدانی بزرگ نیاز دارید. سیب زمینی‌ها رابه مکعب های ۲ در ۲ سانتی متری ببرید و مطمئن شوید هر مکعب ۱ یا ۲ جوانه داشته باشد. خاکی سبک با زهکشی خوب تهیه کنید و آن را به عمق چند سانتی متر گود کنید و سپس مکعب ها را درون آن بکارید.

۴- گیلاس

پرورش درخت گیلاس از یک دانه گیلاس اندکی وقت گیر است اما نتیجه کار به زحمات آن می‌ارزد! ظرفی نفوذ ناپذیر نسبت به هوا وآب تهیه کنید، یک دانه گیلاس را در آن بکارید و آن را تقریبا به مدت ۱۲ هفته در فریزر قرار دهید تا خنک بماند. سپس آن را در فضایی بزرگ در بیرون از خانه بکارید. چند سال به درخت زیبایتان فرصت دهید تا سرانجام در یک بهار سبز غرق شکوفه‌های خوشرنگ شود و شما را با گیلاس‌های سرخش مجذوب کند!

 

 

 

 

 

برگرفته از
bhg
لینک کوتاه