تئاتر موزیکال «شیرشاه» پرفروش‌ترین محصول فرهنگی تاریخ

نویسنده:

۱۰:۰۴:۱۵

این نمایش موزیکال در تابستان امسال کاملاً بی سر و صدا رتبه اول را از نمایش «شبح اپرا»(که تا به حال فروشی معادل 6 میلیارد دلار داشته) گرفته است. این در حالی است که «شبح اپرا» از سال 1986 به روی صحنه رفته و نمایش «شیرشاه» کار خود را از سال 1997 شروع کرده است. به گفته تهیه کنندگان این نمایش، این موضوع نمایش موزیکال «شیرشاه» را به تنهایی با ارزش‌تر از هرگونه فیلمی چون هری پاتر، جنگ ستارگان، تایتانیک و یا فیلم رکورد شکنی همچون آواتار می‌کند که با فروش 2.8 میلیارد دلار لقب پرفروش‌ترین فیلم تاریخ سینما را از آن خود کرده است.
توماس شوماخر، تهیه کننده و سخنگوی پروژه‌های نمایشی کمپانی دیسنی می‌گوید:"احساساتی نشدن در مورد اثری که این نمایش بر جای می‌گذارد ممکن نیست." او با به یاد آوردن راه طولانی که این نمایش از اتاق‌های تمرین در مرکز شهر از سال 1997 تا به حال طی کرده گفت: "در آن زمان هدف ما این بود که داستان را به صورتی زیبا و معصومانه و در عین حال نمایش‌گونه به اجرا درآوریم تا مخاطب آن را در قلب خود حس کند. تماشاچیان تا به حال این نمایش پراحساس را در سراسر دنیا از جمله مادرید، اپلتون، آفریقای جنوبی، توکیو یا برادوی دیده‌اند و ما به این موضوع افتخار می کنیم."
رقم 6.2 میلیارد دلار تنها رقم فروش این نمایش موزیکال بر روی صحنه است و شامل فروش بقیه محصولات مرتبط با انیمشین شیرشاه(از جمله پوسترها، سی دی‌ها و حق کپی رایت) نمی‌شود. در حال حاضر 10 نمایش شیرشاه در نیویورک، لندن، هامبورگ آلمان برروی صحنه هستند.

موسیقی نمایش موزیکال شیرشاه توسط التون جان تنظیم و متن آهنگ ها توسط تیم رایس نوشته شده‌ است.

 

 

پریا پورمند

 

برگرفته از
تئاتر موزیکال
لینک کوتاه

دیدگاه