[باکس آفیس] ربات‌های پیر در صدر جدول نشستند

نویسنده:

۱۲:۵۶:۱۳

پس از سه سال انتظار پنجمین قسمت از سری فیلم‌های “ترنسفورمرز” با نام “آخرین شوالیه” به روی پرده آمد و بدون دردسر صدر جدول را به خود اختصاص داد. پیش‌بینی می‌شد این فیلم اکشن همانند قسمت‌های پیشین خود طوفان به پا کند اما چنین نشد و بسیار پایین‌تر از چیزی که انتظار می‌رفت مورد استقبال قرار گرفت. “آخرین شوالیه” نخستین هفته‌ی اکران خود را با ۴۵ میلیون دلار به پایان رساند در حالی که فروش افتتاحیه‌ی قسمت قبلی “ترنسفورمرز” ۱۰۰ میلیون دلار بوده است. تهیه‌کنندگان پروژه که احتمال چنین ریزش مخاطبی را نمی‌دادند، تاریخ ۸ ژوئن ۲۰۱۸ را برای اکران یک اسپین آف و ۲۸ ژوئن ۲۰۱۹ را برای اکران قسمت ششم معرفی کرده بودند.

رتبه‌ی دوم و سوم با برتری ناچیز از “واندروومن” به سومین قسمت از “ماشین‌ها” رسید. مجموع فروش این انیمیشن پرطرفدار و خاطره‌انگیز در سراسر جهان پس از دو هفته حضور روی پرده به ۱۴۱ میلیون دلار رسیده است. “واندروومن” نیز که چهارمین هفته‌ی اکرانش را همچنان پرفروش سپری می‌کند در مجموع فروش خود را به رقم ۶۵۳ میلیون دلار رسانده است.

فیلم ترسناک “۴۷ متر پایین” با افزایش تعداد سالن‌های سینمایش موفق شد رتبه‌ی خود در جدول را نسبت به گذشته بهبود ببخشد و این هفته با ۷ میلیون دلار در رتبه‌ی چهارم جدول جای بگیرد.

نام فیلم‌های پرهزینه‌ی “مومیایی”، “دزدان دریایی کارائیب” و “نگهبانان کهکشان” همچنان در میان ده فیلم پرفروش هفته دیده می‌شود که به ترتیب جایگاه‌های ششم، هفتم و دهم را از آن خود کردند.

این هفته منتظر اکران چه فیلم‌هایی باشیم؟
شاید پرسروصداترین اکران هفته‌ی آینده، انیمیشن “من نفرت‌انگیز ۳” باشد که پس از اکران موفق دو قسمت قبلی و فروش چشمگیر اسپین‌آف “مینیون‌ها” می‌توان انتظار استقبال گسترده از این عنوان استودیوی یونیورسال را نیز داشت. اکشن‌جنایی Baby Driver و کمدی The House نیز این هفته به جمع فیلم‌های روی پرده اضافه خواهند شد.

برگرفته از
tinyz
لینک کوتاه