دستگاه‌های تقویت آنتن تلفن همراه؛ مفید یا به‌درد نخور؟!

نویسنده:

۱۱:۳۵:۳۷

آنچه باید در مورد دستگاه‌های تقویت آنتن‌دهی تلفن همراه بدانید را در این مطلب فوت‌وفن بخوانید.

دستگاه‌های تقویت آنتن‌دهی تلفن همراه می‌توانند مشکل آنتن‌دهی در خانه‌ها یا محل کار شما را حل ‌کنند. مهم‌تر از همه این است که دستگاه‌های تقویت آنتن سیگنال قوی شبکه برای کاربرانی که وای-فای ضعیفی دارند نیز ایجاد می‌کند تا آنها بتوانند از شبکه ۳G یا ۴G برای اتصال به اینترنت استفاده کنند. کاربران تلفن همراه که به وفور در برخی قسمت‌های منزل تماس‌هایشان به دلیل عدم آنتن‌دهی قطع می‌شود نیز از این دستگاه‌ها استقبال زیادی خواهند کرد زیرا تماس‌هایی که با تلفن همراهشان از طریق شبکه سلولی می‌گیرند به کیفیت تلفن‌های ثابت یا خطوط زمینی تلفن است که شرکت مخابرات عرضه می‌کند.

یک دستگاه مشکل‌گشا

خیلی وقت‌ها پیش می‌آید در قسمتی از منزل شما به وفور تماس‌های تلفنی شما قطع شود؛ چه به دلیل تداخل ساختاری و نحوه معماری خانه یا به دلیل افت سیگنال. شاید هم ممکن است منزل شما خیلی دورتر از برج مخابراتی باشد که تماس‌های شما را بهبود ببخشد. در این مواقع، دستگاه تقویت آنتن‌دهی سطح آنتن ضعیف را تا حدی بالا می‌برند که قابل استفاده باشد. وقتی سطح آنتن‌دهی شما از یک خط به ۴ یا ۵ خط برسد خیالتان راحت و آسوده خواهد بود که تماس تلفنی شما به راحتی و با اطمینان انجام می‌شود؛ مخصوصاً وقتی از تلفن همراه خود برای برقراری تماس‌های تلفنی مهم و کاری استفاده می‌کنید.

راهنمای تنظیمات و نحوه استفاده از دستگاه‌های تقویت آنتن‌دهی تلفن همراه

دستگاه‌های تقویت آنتن‌دهی معمولاً در محدوده ۸۰۰ تا ۱۹۰۰ مگاهرتز کار می‌کنند و قابلیت کنترل قدرت سیگنال برای تنظیم میزان آنتن‌دهی در هر محیطی را دارند. این دستگاه‌ها در قدرت‌ها و ابعاد متفاوتی عرضه می‌شوند که عمدتاً به اندازه مکانی که سعی دارید پوشش دهید بستگی دارند. این دستگاه‌های کوچک که به دیوار نصب می‌شوند آمپلی‌فایر یا تقویت‌کننده هستند و تمام سیگنالی که برج‌ها یا دکل‌های مخابراتی ارائه می‌دهند را دریافت می‌کنند و سطح آنتن‌دهی تلفن همراه شما را نیز بر طبق همان قدرت ارتقا می‌دهند و بهبود می‌بخشند.

قسمت‌های مختلف دستگاه و نصب

دستگاه‌های تقویت آنتن‌دهی از آنتن‌های جهتی یا یک‌سویه که در فضای باز نصب شده‌اند تغذیه می‌کنند که از برج‌ها یا دکل‌های مخابراتی تلفن همراه نشأت می‌گیرد. این آنتن بر اساس درجه مسیر دید به نزدیک‌ترین برج سلولی انتخاب می‌شود. شما می‌توانید نزدیک‌ترین برخ مخابراتی را به صورت آنلاین در اینترنت یا از طریق برنامه‌های کاربردی تلفن‌های همراه هوشمند جست‌وجو کنید. تغذیه سیگنال از طریق کابل هم‌محور به تقویت‌کننده می‌رسد و سپس به آنتن رومیزی یا دستگاه تقویت‌کننده کوچک منتقل می‌شود. دستگاه‌های تقویت‌کننده کوچک می‌توانند پوشش‌دهی بی‌نظیری را برای یک محدوده وسیع ارائه دهند در حالی که دستگاه‌های رومیزی یا دسکتاپ حداکثر برای تقویت سیگنال دستگاه‌های موجود در یک اتاق یا اداره مناسب هستند. دستگاه‌های همراه باید بر روی داک یا پایه نگهداری شوند تا سیگنال بهتر از طریق آنتن خارجی به طور مستقیم به تلفن همراه منتقل شود.

چرا گاهی اوقات کار نمی‌کنند؟

مفید بودن و عملکرد قطعی آنتن‌های چسبنده زیر باتری تلفن‌های همراه برای تقویت آنتن‌دهی هنوز به قطع ثابت نشده است. این راهکارهای خنثی ممکن است در متمرکز کردن آنتن داخلی به سمت سیگنال سلولی مفید واقع شوند اما در تقویت تغذیه از طریق یک سیستم فعال تقویت‌شده هیچ کاری انجام نمی‌دهند. علاوه بر این، بسیاری از تلفن‌های همراه مانند آیفون‌های اپل از آنتنی استفاده می‌کنند که دور تا دور بدنه کشیده شده است و اضافه کردن یک قطعه اضافی فایده‌ای نخواهد داشت. یادتان باشد که اگر سیگنال خیلی ضعیفی دارید یا اصلاً سیگنال ندارید، چنین راهکارهایی نمی‌توانند مفید باشند و قدرت سیگنال را بهتر کنند. اگر واقعاً مشکل پوشش شبکه را در خانه یا محل کار خود دارید، بهتر است به دنبال راهکارهای بهتری باشید.

برگرفته از
itstillworks
لینک کوتاه

دیدگاه