هنرهای خیابانی، گرافیتی‌های عالی

نویسنده:

۰۳:۴۶:۲۸

این هنرمند بین‌المللی که 29 سال سن دارد، در طول سال چندین بار به نقاط مختلف دنیا سفر می‌کند و نقاشی‌های خود را روی دیوار شهرهای مختلف می‌کشد و هنرش را به رخ جهانیان می‌کشد.
نقاشی‌های این هنرمند هماند قطعات فلزی هستند که روی دیوار نصب شده و شکلی را تشکیل داده‌اند. اصولا هم طرح‌های او را انسان، پرنده یا حیوانات مختلف تشکیل می‌دهند که در حال انجام حرکت یا اکشنی خاص هستند.
این هنرمند نام واقعی خود را نمی‌گوید اما اعلام کرده از وقتی سه ساله بوده نقاشی می‌کرده است. DALeast بیشتر نقاشی‌های خود را با سرعت بسیار بالا و عجله‌ای می‌کشد و مدام حواسش به پشت سر هست تا پلیس او را دستگیر نکند.
او قبلا یک‌بار در سال 2008 میلادی در طول بازی‌های بیجینگ دستگیر شده اما هرگز از تلاش خود دست برنداشته است. خودش عقیده دارد کار او به گونه‌ای است که خطر و ریسک زیادی دارد و این هیجانات موجب نمی‌شوند تا از کار باز بماند. DALeast می‌گوید: «امیدوارم طرح‌هایی که روی دیوار ترسیم می‌کنم روی مردم تاثیر بگذارد و آنها را به فکر وادارد.»
او اضافه می‌کند: «هنگامی که مردم بدون بیان کلمه‌ای به گرافیتی‌های من نگاه می‌کنند، یعنی غرق در یافتن مفهوم آن هستند. این مساله برای من بسیار ارزش دارد. این طرح‌ها از دور و نزدیک بسیار زیبا هستند و جزئیات آن به‌خوبی قابل لمس هستند.»
 

فروغ بیداری
برگرفته از
گرافیتی‌
لینک کوتاه

دیدگاه