راهکار طلایی برای نجات از شر شن‌های ساحل

نویسنده:

۰۱:۴۳:۴۷

سفرهای تابستانی به کنار دریا اغلب باعث می‌شود ماشین، خانه، لباس‌های شنا و بدن شما از شن پوشیده شود. یکی از مشکلات آزاردهنده گیر افتادن شن‌های بین انگشت‌های پا شماست که حتماً خیلی از شما با این صحنه مواجه شده‌اید.

شما با یک ترفند ساده می‌توانید از شر شن‌هایی که به بدنتان می‌چسبند خلاص شوید و بدون بردن شن‌های ساحل به رختخواب خود، خواب آرامی داشته باشید. فقط فراموش نکنید بار دیگر که به ساحل رفتید و قصد شنا داشتید، یک بطری پودر بچه در کیف لوازمی که به ساحل می‌برید بگذارید.

چیزهایی که لازم دارید:

  • پودر بچه
  • برسی که فرچه نرم دارد
  • برس مو

پس از این که یک روز شاد و مفرح را کنار دریا گذراندید، به محض رسیدن به ساحل دوش بگیرید. اگر کنار ساحل دوش آب نبود، پودر بچه هم مفید خواهد بود. اول از همه باید نمک و شن اضافی را از بدن خود بتکانید و سپس مقدار کمی پودر بچه به بدن خود بزنید.

تا می‌توانید خودتان را تکان دهید و شن اضافی را از حوله، لباس، کفش و هر جای دیگری که شن‌ها به دام می‌افتند نیز پاک کنید.

مقدار کمی پودر بچه در کف دست خود بریزید و روی پوست خود بمالید. پودر بچه به سرعت می‌تواند رطوبت را جذب و شن‌ها را پاک کند.

کمی پودر بچه را روی کفش یا سندل خود بریزید تا شن‌های اضافی پاک شود. می‌توانید از یک برس نرم مانند قلم‌موهای کهنه نقاشی هم استفاده کنید تا شن را از روی درز و شکاف‌های کفش و همین طور بین انگشتان پای خود خارج کنید.

مقداری از پودر بچه هم به لباس و حوله خود بپاشید و آنها را محکم تکان دهید تا شن‌ها از روی آن بیرون بریزد.

سر خود را به سمت پایین ببرید و کمی پودر بچه در کف دست خود بریزید. مقدار خیلی کمی از پودر را روی پوست سرتان بمالید و به آرامی موهای خود را برس بکشید تا شن‌ها خارج شوند. پودر بچه برای موهای چرب و خشک عالی است و به شما اطمینان می‌دهد که همه شن‌ها به سرعت و به راحتی از لابه‌لای موهای شما پاک شده است.

از پودر بچه برای از بین بردن شن‌هایی که داخل ماشین ریخته هم می‌توانید استفاده کنید. قبل از این که ماشین را جاروبرقی بکشید، لایه خیلی نازکی از پودر بچه را روی صندلی‌ها و کف‌پوش بریزید. پودر بچه‌ای که روی صندلی و کف ماشین پاشیده‌اید را نمالید زیرا ممکن است صندلی‌ها را لک کند و لکه پودر روی آن بر جای بماند.

برگرفته از
eHow
لینک کوتاه