ساعت هوشمندی که نگران دخل و خرج شما است + ویدیو

نویسنده:

۱۲:۲۳:۵۰

در دوران ساعتهای هوشمند دیگر قرار نیست تنها برای اطلاع از زمان به مچ دستمان نگاه بیندازیم، بلکه این وسایل زندگی روزمره‌مان را هم ثبت و ضبط می‌کنند. اینکه چند قدم برداشته‌ایم، چقدر کالری سوزانده‌ایم یا چند ساعت خوابیده‌ایم. و حالا اسمارت‌واچ تازه‌ای به نام Cash راهی بازار شده که موارد غیرمعمول دیگری را دنبال می‌کند: بودجه و دارایی کاربران. می‌توانید با خیال راحت حساب و کتاب زندگی‌ و دخل‌وخرج جیبتا‌ن را به Cash بسپارید تا به شما بگوید که خرید دیشب نباید انجام می‌شد یا اینکه اقدام به خرید کفش پاییزی بدون مشکل است.

 


 
این گجت ۱۳۹ دلاری از هفته آینده به صورت آنلاین وارد بازار می‌شود. نیکول لاپین متخصص امورمالی، مغز متفکر پشت این ساعت است. وی پیش از این جزو خبرنگاران شبکه‌های معتبری چون today و MSNBC بوده و جوان‌ترین نویسنده CNN و CNBC بود که برنامه اختصاصی خود را داشتند. بیشتر شهرت وی برای ارائه راهکارهای مالی به شکل ملموس و قابل اجرا، و همچنین استفاده از زبانی عامه‌پسند در توضیح مسایل مالی است.
ساعت هوشمند Cash به شکل هوشمندانه‌ای تصمیم گرفته که یک موتو۳۶۰ یا اپل‌واچ نباشد. و حتی امکانات مرسوم یک ساعت هوشمند، مانند تماس تلفنی یا چک کردن ایمیل را ندارد. تمرکز اصلی این محصول روی تفکر درباره این است که چگونه بدون نیاز به صفحات اکسل کسل کننده، زندگی مالی شما را مدیریت کرده و به شما انگیزه و جرات خرید بدهد.
 
هر زمان که خریدی انجام می‌دهید، قیمت را در رابط کاربری ساعت وارد خواهید کرد و دسته‌بندی مناسب را انتخاب می‌کنید. در پس زمینه هم می توانید درآمدهای ماهیانه را وارد کرده و البته تعیین می‌کنید که چه مقدار آن با قبضها و مخارج اول ماه، به باد فنا می‌رود.
 
با این کارها، هنگامی که جیب ماهیانه شما ته می‌کشد یا نزدیک به نابودی است، ساعت به شما هشدارهای لازم را به صورت دائمی نشان خواهد داد. شما می‌توانید تمامی هزینه‌های ماه‌تان را به تفکیک دسته‌بندی‌ها مشاهده کرده و در یک باکس سبز رنگ مشاهده کنید که چقدر تا آخر ماه ته جیبتان باقی مانده است.  و البته از همان ابتدا یک باکس قرمز میزان هزینه‌های تان را دائما گوش‌زد می‌کند. علاوه بر این مرتبا با پیامهای تشویقی یا سرزنش‌آمیز، رویکرد مالی‌تان را به شما یادآوری می‌نماید.
 
یکی دیگر از نقاط قوت این ساعت طراحی زیبا، جذاب و با کیفیت آن است. بر خلاف اغلب ساعتهای هوشمند فعلی بازار، Cash اندازه نمایشگر مناسبی دارد و بند آن هم با کیفیت بالا و طراحی زیبا ارائه شده است. که خریدار می‌تواند از میان سه بند زیبای ارائه شده ( نقره‌ای طرح دار، سیاه سیلیکونی و سفید طرح کروکودیل) یکی را انتخاب کند.
عباس واحدی
برگرفته از
ساعت هوشمند
لینک کوتاه

دیدگاه