مرحله اول از بازسازی «ستایش مغ» اثر لئوناردو داوینچی به پایان رسید

نویسنده:

۱۲:۴۹:۰۶

 
صبح دیروز، در "اوفیچو دله پیتره دوره و آزمایشگاه مرمت" (Opificio delle Pietre Dure and Restoration Laboratories) در فلورانس (Florence) نتایج اولین مرحله از کار مرمت "ستایش مغ" (Adoration of the Magi) اثر لئوناردو داوینچی (Leonardo da Vinci) با حضور "کریستینا آچیدینی" (Cristina Acidini) سرپرست برای میراث هنری و قومی، تاریخی، مردم شناسی و موزه شهر فلورانس، ارائه شد.
در نوامبر 2011، به لطف پشتیبانی "Amici degli Uffizi"، شاهکار نقاشی لئوناردو، پانل ستایش مغ (در اندازه 246x243 سانتیمتر)، که در سال 1481 برای صومعه سن‌دوناتو (San Donato) واقع در اسکوپتو (Scopeto) آغاز و پس از آن ناتمام ماند، به آزمایشگاه مرمت اوفیچو منتقل شده است.

در طول اولین سال این اثر هنری در یک سری جامع از تست‌های تشخیصی قرار گرفته شده بود تا بتوان به طور کامل از پایه چوبی آن (که در طول زمان دستخوش تغییرات شده بود) و از سطح مقدماتی نقاشی که لئوناردو آن را آغاز کرده بود، حفاظت شود.
مرحله اول پس از مداخله مرمت، با تمرکز بر منطقه رنگ شده، در تابستان سال آینده تکمیل خواهد شد. پس از آن این ترمیم همراه با پایه‌ چوبی صورت خواهد گرفت، که به منظور حصول اطمینان و برای جلوگیری از پیامدهای منفی بر روی نقاشی، ضروری می‌باشد. این نقاشی احتمالا تا پایان سال 2015 به "اوفیتزی" ((Uffizi برگردانده می‌شود، تا در اتاق تازه گالری به نام "اتاق 15" به نمایش گذاشته شود.

کریستینا می‌گوید "این یکی دیگر از لحظه‌های بسیار مهم در تاریخ بازسازی شاهکار لئوناردو است." او نتایج حاصل از مداخله در سطح رنگ آمیزی شده را نشان داد: "سهم تعیین کننده در پیشرفت دانش ما از نقاشی، با توجه به هر دو مواد در حال حاضر در جدول و لایه‌بندی‌های مختلف آن و اجرای اصلی می‌باشد."
 

یاسمن فراهانی فرد

برگرفته از
ستایش مغ
لینک کوتاه

دیدگاه